Něco pro milovníky sladkých hlavních jídel. Já mám tyto buchtičky velmi ráda. S těstem se pracuje velmi dobře, nelepí se na pracovní desku a po důkladném vypracování je i po upečení krásně nadýchané a jemné jako pavučinka. Někdo má rád dukátové buchtičky menší, někdo větší a někdo je podává dokonce i s čokoládovým pudinkem. Už jste někdy zkoušeli zaměnit vanilkový pudink za jiný? Já jsem se ještě neodvážila, jsem věrná klasice, čili vanilkového pudinku. Autor: Tereza

SUROVINY

3 hrnkypol. mouky
1 hrnekmléka
3 lžícemoučkového cukru
1 ksvejce
půlkostky droždí

Na krém:

300 mlmléka
100 mlsmetany
dle chutivanilka
bal.pudinkový prášek vanilkový
6 ksžloutků
domácí vaječný koňak dle chuti
cukr dle chuti (nebo kupovaný)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejprve si připravíme mísu. Do ní dáme mouku, uprostřed uděláme důlek a rozdrobíme do něj droždí. Zalijeme polovinou vlažného mléka, lžičku cukru a zakryjeme trochou mouky. Dáme kynout.
  2. Po vykynutí kvásku přidáme zbytek mléka, vejce a cukr. Zamícháme a dáme opět kynout. Po vykynutí rozdělíme na 4 části a uděláme dlouhé válečky. Ty pak nakrájíme na kostičky, které vkládáme do vymaštěného pekáčku.
  3. Dáváme je hezky vedle sebe a pomašlujeme olejem. Pečeme asi 25 minut na 180°C.
  4. Mezitím si připravíme krém. V kastrůlku si dáme vařit mléko s cukrem dle chutia vanilkou. Až začne vřít, plamen ztlumíme a přidáme prášek. Rozmícháme a po chvilce vypneme.
  5. Do horkého pudinku přidáme žloutky,smetanu a promícháme. Nakonec dochutíme koňakem.

Můj blog: Vaření a pečení s láskou