Osvěžující dezerty jsou v létě ta nejlepší volba a určitě každý z vás zná nepečený dezert z piškotů a s ovocem. Tuto nepečenou sladkost víte připravit na milión způsobů. Já ji připravila jako dort pro mého oslavence, s banány, vanilkovým krémem a s ovocem. Pochvaloval si každý a zmizel za asi hodinku. Každý chtěl nejdříve jeden kousek a nakonec jsme si každý dali dvojitou dávku :) Autor: Jaja

SUROVINY

Základ:

350 gmáslové sušenky
200 gmleté ​​ořechy
250 gmáslo
200 gmoučkový cukr
dlouhé piškoty

Na krém:

2 bal.vanilkový pudink
2 lžícepolohrubá mouka
2 lžícekukuřičný škrob
10 lžickr. cukr
1 lmléko
250 gmáslo
4 ksbanány

Na vrch:

300-400 mlsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mleté oříšky promícháme s rozdrcenými máslovými sušenkami, přidáme rozpuštěné máslo, moučkový cukr. Tuto směs rozdělíme na polovinu. Jednu polovinu odložíme do chladničky a druhou namačkáme na dno formy (dno jsme vyložili pečícím papírem) a pěkně uhladíme.

  2. Z mléka, pudinku, cukru, polohrubé mouky a škrobu uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout a pak ho po lžících přidáme do vyšlehaného másla.
  3. Na vrstvu těsta naneseme trochu krému, poklademe dlouhé dětské piškoty, znovu naneseme trochu krému, poklademe na kolečka nakrájené banány, zakryjeme trochou krému, poklademe dlouhé dětské piškoty, znovu naneseme krém a na vrch položíme rozválený plát druhého těsta.

  4. Vrch ozdobíme podle vlastní fantazie, já jsem zdobila vyšlehanou šlehačkou a ovocem.