Přidejte si do kávy stroužek česneku: objevte prastarý lék zděděný po našich prarodičích

V účinnosti léků z dob našich prarodičů je věčná pravda a ti měli jednoduchý, ale zázračný recept: stroužek česneku smíchaný s kávou. Zde je průzkum této tradice.

Spojení česneku a kávy   Česnek a káva: nepřekonatelná kombinace z minulosti, s laskavým svolením Imilanesi.Nanopress.it. Tyto starověké metody, často lepší než ty moderní, odhalují hluboké spojení našich předků s přírodou, vztah, o který dnes mnozí z nás mohou jen toužit. Tento článek se ponoří do toho, jak si můžete doma vypěstovat vlastní nekonečnou zásobu česneku. Představte si, že máte neustálý přísun této všestranné přísady; Pokračujte ve čtení a my vám ukážeme, jak na to.

Česnek: základ středomořské kuchyně   V oblasti středomořské kuchyně je česnek základním prvkem. Je nedílnou součástí bezpočtu pokrmů a umocňuje je svou robustní chutí. Kromě své kulinářské přitažlivosti je česnek také zdrojem zdravotních výhod. Je bohatý na antioxidanty a obsahuje allicin, molekulu s antibakteriálními, antivirovými a protiplísňovými vlastnostmi. Allicin je také známý tím, že snižuje krevní tlak, a tím zlepšuje kardiovaskulární zdraví, což je skutečné přirozené požehnání.

Použití česneku při vaření   Česnek je všestranný: použijte jej k zahájení smažení, přidejte hloubku do salátů a polévek nebo jako hvězdu pokrmu. Vytvořte chutné pomazánky na bruschetta nebo omáčky k různým hlavním jídlům. Možnosti s česnekem jsou téměř neomezené. Níže prozkoumáme, jak začít pěstovat vlastní zásobu česneku.

Pěstování a pěstování česneku hnědým zákrutem   Chcete-li založit rostlinu česneku, vyberte zdravý stroužek česneku bez plísní s více cibulkami, protože z každé může vyrůst nová rostlina. Rozhodněte se pro větší zuby a vyhněte se malým, u kterých je méně pravděpodobné, že se objeví. Nejlepší období pro výsadbu je v přechodných obdobích jaro a podzim.

Připravte si zuby tak, že je namočíte na celý den do vody. Poté je zasaďte do kvalitní zeminy smíchané s kávovou sedlinou (ne tekutou), která půdu obohatí o základní živiny. Stroužky rozmístěte asi čtyři palce od sebe a ujistěte se, že jsou dobře napojeny. Umístěte květináč na přímé slunce, ale udržujte půdu vlhkou, dokud se neobjeví první výhonky. S trochou trpělivosti a péče budete mít brzy své vlastní stroužky česneku připravené ke sklizni, jakmile se na nich vytvoří suchá vnější slupka.