Přemýšleli jste někdy, jak získat zářivou a svěží orchidej? Zahrádkáři používají tuto zcela přírodní metodu a nyní můžete i vy. Zde je návod, jak na to.

Pěstování svěžích orchidejí Orchideje s více než 25 000 druhy byly kdysi považovány za rostliny pro elitu, ale nyní jsou běžné v mnoha domácnostech díky své přizpůsobivosti. Pomocí několika jednoduchých technik péče můžete udržet své orchideje neustále v květu.

Základní tipy pro péči o orchideje Než se ponoříme do specifické přírodní metody používané školkami, je důležité pokrýt několik základních tipů pro péči, abyste zajistili, že vaše orchidej prospívá. Orchideje potřebují stabilní prostředí, bez prudkých změn teplot a přímého slunečního záření, které může poškodit listy a květy. Je také nezbytné vyhnout se umístění orchidejí v blízkosti oken nebo radiátorů, které jsou často otevírány.

Správné zalévání orchideje zahrnuje ponoření do nádoby s vodou asi na půl hodiny, aby rostlina absorbovala potřebnou vlhkost. Tato rutina zajišťuje, že orchidej zůstane hydratovaná bez nadměrného zalévání.

Tajemství prosperující orchideje Zatímco správná regulace teploty a zalévání jsou životně důležité, tajemství podpory silného růstu a dlouhého kvetení spočívá v účinné metodě domácího hnojení.

Použití skořápek vlašských ořechů jako hnojiva Skořápky vlašských ořechů jsou bohaté na živiny prospěšné pro orchideje, podporují růst a pomáhají opravit poškozenou rostlinnou tkáň. Lze je také použít ke zlepšení odvodnění půdy, podobně jako keramzit.

Zde je návod, jak vytvořit hnojivo ze skořápek vlašských ořechů:

  1. Vložte skořápky asi 20 vlašských ořechů do pánve.
  2. Zalijte je 1 litrem vody a přiveďte k varu.
  3. Vařte asi 20 minut pod pokličkou; Tento proces uvolní ze slupek olej bohatý na živiny.
  4. Po vychladnutí směs přecedíme, aby se oddělila tekutina od slupek.
  5. Tuto tmavou tekutinu nařeďte vodou v poměru jeden díl ořechového roztoku ke dvěma dílům vody.

Vaše domácí hnojivo pro orchideje je připraveno k použití. Aplikujte na půdu kolem kořenů orchidejí, dávejte pozor, abyste se vyhnuli listům. Živiny ve skořápkách vlašských ořechů, včetně vlákniny, aminokyselin, alkaloidů, organických kyselin a bílkovin, výrazně zlepší bujnost a celkové zdraví vaší orchideje.