Čtyři efektivní techniky krmení pro bohatou sklizeň cuket

Pěstování cukety v letních chatách v různých oblastech Ruska je běžnou praxí. Tato zelenina je vysoce ceněna pro své dietetické výhody, protože poskytuje velké množství základních živin a minerálů.

Cuketa je nenáročná plodina, která plodí během letních měsíců. Pro rychlé dosažení bohaté úrody je nezbytné obohatit půdu o základní minerály, jako je fosfor, draslík, vápník, hořčík a dusík. Přestože jsou v obchodech k dispozici hotová hnojiva, používání tradičních metod krmení může ušetřit peníze a snížit dusičnany a škodlivé chemikálie ve vaší produkci. Mnoho účinných složek hnojiv lze snadno najít doma.

Níže jsou uvedeny některé oblíbené recepty na domácí hnojiva, které podle zahradníků zlepšují růst a produkci cuket:

  1. Hnůj   : Tradiční hnojivo, hnůj lze aplikovat před výsadbou cuket, ať už na podzim nebo na jaře. Ideální je velmi suchý nebo mírně suchý kravský, koňský, prasečí nebo kozí hnůj. Může být také použit k pokrytí půdy. Pro aplikaci během nebo před květem zřeďte čerstvý hnůj vodou. Patří sem kuřecí, kachní nebo husí trus, který obohacuje půdu o živiny nezbytné pro silný růst listů a plodné plodiny.
  2. Jódový roztok   : Jód pomáhá zlepšit růst a kvalitu mladých listů a podporuje silné kvetení. K výrobě tohoto hnojiva smíchejte 40 kapek jódu v 10litrovém kbelíku s vodou. Tento roztok lze aplikovat několik týdnů po výsadbě a během fáze květu pro zlepšení zdraví rostlin a produktivity.
  3. Popel ze dřeva   : Popel ze dřeva je vynikajícím zdrojem draslíku a může zvýšit výnos cuket o více než 50 %. Smíchejte 30 gramů dřevěného popela v 10litrovém kbelíku s vodou a zalévejte rostliny ve fázi plodování, soustřeďte se na základ rostliny, vyhýbejte se listům a plodům. Aplikace suchého popela je také prospěšná, ale předem se ujistěte, že je půda vlhká, aby kořeny účinně absorbovaly živiny.
  4. Kvasinky   – Kvasinkový roztok může výrazně urychlit růst stonku a zlepšit vstřebávání minerálů z půdy. K tomu rozpusťte 35 gramů droždí a šálek cukru ve 3 litrech teplé vody a nechte 5 hodin kvasit na slunném místě. Tuto směs rozpusťte v 10litrovém kbelíku s vodou a cuketu vydatně zalijte.

Tyto přírodní a nákladově efektivní metody nejen podporují zdravější rostliny, ale také přispívají k udržitelnějšímu zahradnictví.