Časté chyby při pěstování orchidejí – Nejčastější chyby, kterým je třeba se vyhnout pro zdravé květiny

Orchideje jsou často považovány za choulostivé rostliny, takže mnoho začínajících zahradníků se snaží udržet je prosperující až do příštího cyklu květu. Chcete-li úspěšně pěstovat orchideje, zvažte následující zásadní tipy:

Především nikdy nepoužívejte běžnou zahradní zeminu pro orchideje. Tento typ půdy neposkytuje dostatečné provzdušňování kořenů orchidejí, což může způsobit hnilobu. Místo toho vytvořte specializovaný substrát, který může obsahovat expandovanou hlínu, kůru, kokosová vlákna, kousky pečené hlíny a dřevěné uhlí.

Za druhé, při výběru nádoby pro vaše orchideje se rozhodněte pro průhlednou vázu. Kořeny orchidejí přispívají k fotosyntéze, stejně jako nadzemní části rostliny. Použití neprůhledného květináče může připravit kořeny o potřebné světlo, což vede k nutričním nedostatkům.

Za třetí, vyhněte se hnojení orchideje ihned po nákupu. Orchideje často prožívají stres kvůli změnám prostředí a mohou být již v prodejně dostatečně pohnojeny. Před zahájením jakéhokoli hnojení je nejlepší počkat, až se orchidej aklimatizuje na nové prostředí a dokončí svůj aktuální cyklus květu.

Dodržování těchto pokynů může výrazně zvýšit vaše šance na zachování vaší orchideje prostřednictvím několika cyklů květu a zajištění jejího silného zdraví.