Připravte si závin trochu jinak. Krásně vypadá a výborně chutná. S těstem se pracovalo dobře, jen ho třeba pořádně zpracovat, protože při nesprávném zpracování se dost trhá, takže buďte trpělivý. Kombinace tvarohu a jablek je dost dobrá, takže nebojte se, aby byl koláček suchý. Je šťavnatý a výborný. Autor: Mineralka

SUROVINY

Těsto:

250 gjemný tvaroh
200 gmáslo
1 ksvejce
4 lžícemoučkový cukr
3 lžíceoleje
1 bal.vanilkový cukr
1/2 bal.prášek do pečiva
1/2 lžičkyjedlá soda
400 ghladká mouka

Náplň:

350 gjemný tvaroh
2 ksvejce
50 gmoučkový cukr
1/2 bal.vanilkový cukr
4 ksjablko
4 lžícekr. cukr
1 lžičkamletá skořice

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo rozpustíme, přidáme cukr, vanilkový cukr a jemný tvaroh. Krátce šleháme mixérem na nejnižších otáčkách, přidáme olej a nakonec i mouku smíchanou s práškem do pečiva. Zpracujeme hladké těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a odložíme do lednice na půl hodinu.

  2. Zatímco máme těsto v ledničce, připravíme nádivku. Tvaroh nebo jiný smetanový sýr utřeme s cukrem a vanilkou, přidáme vajíčko a hmotu sjednotíme.

  3. Odleželé těsto rozdělíme na polovinu a na pracovní desce rozválíme na obdélník. Kraje rádýlkem šikmo nakrájíme – střed necháme neprekrojený na náplň.

  4. Do středu navrstvíme náplň, poklademe jablka, které jsme nakrájeli na hrubší kousky a v misce je smíchali s cukrem a skořicí.

  5. Užší kraj přeložíme tak, aby nádivku zakryli. Boky střídavě překládáme. Záviny přeložíme na papírem vyložený plech a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů do zlata.

  6. Před podáváním vrch posypeme moučkovým cukrem.