Nepečený dezert, který je velmi jednoduchý na přípravu. Spojení jahodové a čokoládové chutí je pro mě jednou z těch nejlepších kombinací chutí. Autor: Aďka

SUROVINY

2 plechovky kondenzované nezahuštěné mléko (2×170 g)
2 bal.jahodové želé
400 mlvoda
1 bal.Lindt bonbóny mléčné
1 bal.dlehé dětské piškoty
jahodový sirup na namočení
50 gmléčná čokoláda
10 lžicsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Želé zalijeme 200 ml vody a dáme rozpustit do mikrovlnky na 30 sekund. Promícháme a pokračujeme v zahřívání – dalších 30 sekund. Pokud je želé rozpuštěné, přilijeme 200 ml studené vody. Přelijeme do větší mísy a šleháme.

  2. Do našlehaného želé přilijeme za stálého šlehání kondenzované nezahuštěné mléko a spolu dobře vyšleháme (2-3 minuty). Chcete-li mít jahodovou pěnu tužší konzistence stačí přidat pouze 100 ml vody do rozpuštěného želé.

  3. Polovinu směsi vylijeme do formy na chlebíček s objemem 1500 ml, kterou jsme vyložili potravinářskou fólií. Uložíme dětské piškoty namočené z jedné strany do jahodového sirupu.

  4. Odložíme do mrazáku, aby nám masa mírně ztuhla. Stejně postupujeme s druhou polovinou želé a znovu poklademe piškoty.

  5. Znovu dezert odložíme do mrazáku na 15 minut, nezapomeňte uzavřít fólii. Dezert po 15 minutách přendáme do lednice na minimálně 3 hodiny.
  6. Před podáváním vyklopíme na tác a opatrně odstraníme fólii. Ozdobíme polovinami mléčných bonbónů Lindt a polijeme rozpuštěnou mléčnou čokoládou, do které jsme přidali smetanu (čokoláda se při krájení nebude lámat).

Zdroj: Adkas-tastyfood