Jednoduché dezerty jsou TOP! Tento cheesecake je velmi oblíbený díky tomu, že se nepeče a s jahodovou dření není až tak sladký jako ostatní cheesecake-y. Autor: Triniti

SUROVINY

Základ:

175 gsušenky
50 gmáslo

Krém:

200 gbílá čokoláda
300 gmascarpone
200 gzakysaná smetana
225 gjahody

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme na jemný prášek, přidáme rozpuštěné máslo a promícháme. Takto připravený základ navrstvíme na dno kulaté formy na pečení s průměrem 20 cm. Dno vyložíme pečícím papírem, lépe se pak bude oddělovat při krájení. Základ v dortové formě odložíme do lednice a připravíme krém.
  2. Bílou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Necháme vychladnout. Mascarpone nebo jiný smetanový sýr, který vám chutná utřeme se zakysanou smetanou (pouze vařečkou, ne mixérem) a přidáme rozpuštěnou a vychladlou bílou čokoládu. Znovu promícháme a navrstvíme na základ. Dáme do chladničky, nejlépe na celou noc.
  3. Jahody nakrájíme na menší kousky, dáme do hrnce, přidáme cukr podle toho, jak sladkou jahodovou hmotu chceme mít a vaříme, dokud se jahody nerozvaří.
  4. Jahodovou dřeň odstavíme z ohně, necháme vychladnout a pak, při podávání ní poléváme povrch vychlazeného cheesecake-u.