Oukotě se sice pečou skoro hodinu, ale na přípravu jsou rychlé a jednoduché. U těsta je důležité při vyvalování, abyste neměli příliš tenké těsto, protože potom praská. Já sama jsem ubrala i na povidlové náplni. Té mělo být asi 400 g. Já měla povidla ve sklenici o obsahu 230 g a stačilo to. V receptu si všimněte, že jsem použila celozrnnou mouku. Kdo by jí nechtěl kupovat, tak jí samozřejmě může nahradit hladkou moukou. Autor: Dvě v troubě

SUROVINY

Těsto:

200 ghladké mouky
100 gcelozrnné mouky
60 gcukr moučka
2 ksvejce
50 gzměklého másla
1 lžícemedu
1/2 lžičkyjedlé sody
1 lžičkaperníkového kočření
špetkasoli

Náplň:

200-250 gšvestkových povidel, které můžete ochutit rumem
100 gmletých ořechů (já požila vlašáky) + mleté na posypání povrchu nebo půlky na ozdobu
mléko na potření

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Ze všech surovin vypracujte hladké těsto, které zabalte do fólie a dejte na 20 minut do lednice. Poté těsto rozválejte na obdélník, ale dejte pozor, aby nebylo příliš tenké, jinak při pečení popraská
  2. Těsto potřete povidly a posypte mletými ořechy. Stočte jako závin a dejte na plech s pečícím papírem. Povrch potřete mlékem. Pokud máte celé ořechy, můžete jimi ozdobit povrch závinu nebo použijte mleté ořechy.
  3. Vložte do trouby předehřáté na 150°C a pečte asi 50 minut dozlatova. Po vychladnutí můžete závin pocukrovat moučkovým cukrem.

  4. V receptu si všimněte, že jsem použila celozrnnou mouku. Kdo by jí nechtěl kupovat, tak jí samozřejmě může nahradit hladkou moukou.

Zdroj: Dvě v troubě