Netradiční dvoubarevné kostky s příchutí mandlí jsou spojeny sladkým meruňkovým džemem a celé jsou pokryty marcipánem. Chuťově mi to připomínalo punčové řezy. Samozřejmě, punč tam nešel, ale pokud bych mohla, tak bych to růžové těsto ještě zalévala punčovou šťávou. Příště určitě vyzkouším. Byl to sice pracnější koláček, ale určitě stojí za tu námahu. Autor: Petra

SUROVINY

Na přípravu budeme potřebovat:

175 gmáslo
175 gkr. cukr
175 gpolohrubá mouka
2 lžičkyprášek do pečiva
3 ksvejce
65 gmleté ​​mandle
1/2 lžičkyvanilkový extrakt
1/4 lžičkymandlový extrakt
100 gmeruňkový džem
225 gmarcipán
červené barvivo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňůPřipravíme si formu na pečení o velikosti 20 x 20 cmVyložíme ho papírem na pečení.

  2. Všechny sypké suroviny si smícháme v jedné misceV druhé misce si utřeme vajíčka s cukrem a přidáme extraktyNakonec obě hmoty spojíme a vymícháme husté těstoTěsto  být hladké.

  3. Jednu polovinu těsta si oddělíme a přidáme barvivoDůkladně promíchámeFormu na pečení si buď rozdělíme na polovinu nebo v ní upečeme těsta dva krátPěkně uhladíme a dáme péctPečeme při teplotě 180 stupňů cca 25  30 minut. Upečené necháme vychladnout na mřížce.

  4. Vychladlé těsta si rozřízneme na polovinu (z každé barvy budeme mít 2 proužky). Pěkně si je ořízneme.
  5. Džem si zahřejeme na ohni a přecedíme přes sítko.

  6. Vezmeme si jeden proužek a natřeme stranu, kterou budeme lepit, džememPřiložíme druhý pás jiné barvy a pořádně přitlačímeTakto zopakujeme postup i na druhých proužcích. Vždy natíráme ty hrany, které budeme spojovatNakonec navrstvíme džem i na boky, kde půjde marcipán  ten však budeme natírat  ve chvíli, kdy přesuneme celý spojený kvádr na marcipán.

  7. Marcipán si pomocí válečku na těsto rozválíme do požadované velikostiJednu stranu spojeného kvádru si natřeme džemem a přesuneme ho na marcipánNatřeme zbylé kraje džememObalíme marcipánem a pěkně stlačímeJak na tento jednoduchý koláček ve tvaru dvoubarevné kostky najdete i na videu zde.

  8. Vrch si nožem ozdobímeNakrájíme na řezy a podávámeDobrou chuť!