Recept Kokosové pohlazení s bílou čokoládou

Poslední dobu jsem se přichytila ​​při kokosové mánii. Tento zákusek rozhodně nepatří mezi zdravé mlsání, ale co mám dělat, když nám doma tak velmi chutná. Bála jsem se trochu té bílé čokolády, ale ve výsledném efektu to bylo opravdu nebíčko v tlamičce. Zákusek jsem dělala na menší plech, proto je krásně vysoký.

SUROVINY

Těsto:

2 ksbílky
špetkasůl
115 gkr. cukr
1 lžičkakukuřičný škrob
50 gmleté ​​mandle
20 gkokos

Kokosová vrstva:

500 mlsmetana ke šlehání
200 gbílá čokoláda
1 bal.prášková šlehačka
400 mlkokosové mléko
2 PLželatina

Poleva:

100 gbílá čokoláda
40 gmáslo
1 PLmléko

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Bílky našleháme se štipkoju soli. Postupně přidáváme cukr a vyšleháme do tuhé pěny. Přidáme mleté ​​mandle smíchané s kokosem a škrobem. Zamícháme pouze ručně. Vylijeme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů asi 40 minut. Po úplném vychladnutí stáhneme papír a těsto vrátíme zpět do plechu.
  2. Smetanu zahřejeme na mírném ohni, přidáme nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Po vychladnutí dáme takto připravenou čokoládovou smetanu do chladničky nejlépe na celou noc.
  3. Želatinu necháme nabobtnat s 2-3 PL studené vody. Pak ji ohřejeme a necháme rozpustit. Následně k ní přidáme vyšlehanou šlehačku (čokoládovou smetanu z chladničky, kokosové mléko, práškovou šlehačku spolu vyšleháme do tuhé šlehačky). Vyšlehanou šlehačku navrstvíme na těsto a odložíme na hodinu do chladničky.
  4. Po hodině koláč vyjmeme z chladničky a vrch polijeme polevou – čokoládu spolu s máslem a mlékem rozpustíme nad párou. Vrch posypeme kokosem a ozdobíme kokosovými kuličkami.