Recept Nugátové princesky

Odpalovaného těsta se začínající pekařky obávají, ale není to až tak složité na přípravu jak to vypadá. Nugátové princesky stojí za to, vyzkoušet si připravit i odpalované těsto. Co se týče chuti, jsou fantastické, ten krém je super a určitě ho ještě použiji i do jiných koláčů, resp. do nějakých krémových řezů.

SUROVINY

Těsto:

1 šálekvoda
1 šálekslunečnicový olej
1/2 lžičkysůl
2 lžícekr. cukr
1 lžičkavanilkový extrakt
2 šálkyhladká mouka
50 gkukuřičná mouka
1 lžičkajedlá soda
5 ksvejce

Nugátový krém:

1 lmléko
2 bal.nugátový pudink
4 lžícehladká mouka
175 gkr. cukr
100 gnugátový krém
1 bal.prášková šlehačka Dolcet
100 mllikér podle chuti

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Nejdříve si připravíme krém.V troše mléka umícháme pudinkové prášky, přidáme cukr, hladkou mouku. Zbylé mléko dáme ohřát na oheň. Když je mléko horké, přidáme rozmíchané pudinkové prášky a uvaříme hustý krém.
  2. Do horké hmoty přidáme nugátový krém (podobný Nutelle) a spojíme. Necháme vychladnout. Vychladlý krém následně spojíme s vyšlehanou šlehačkou (připravíme podle návodu na obalu), do které jsme přidali likér.
  3. Zatímco krém chladně, připravíme si těsto. Vodu, olej, sůl, kr. cukr a vanilkový extrakt dáme do hrnce a ohřejeme. Když voda vře, postupně přidáváme za stálého míchání hladkou mouku, smíchanou s kukuřičnou moukou a sodou. Mícháme, dokud se hmota neodděluje od stěn hrnce. Následně odstavíme a necháme mírně vychladnout.
  4. Do mírně vychladlé masy postupně vmícháme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vymícháme.
  5. Připravené těsto dáme do cukrářského sáčku a na plech, který jsme vystlali papírem tvarujeme malé hromádky.
  6. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů ccca 20 – 25 minut. Dvířka na troubě během pečení neotvíráme! Po uplynutí doby teplotu vypneme, dvířka mírně pootevřeme a necháme je ještě uvnitř 10 minut. Následně princesky vyjmeme a necháme zcela vychladnout.
  7. Zoubkovaným nožem je rozkrojíme na polovinu, naplníme připravenou nádivkou a vrch posypeme moučkovým cukrem.