Zde je nejlepší rostlina odpuzující komáry pro vaši zahradu toto léto (a není to ani citronela, ani pelargónie).

Ukončete toto léto bitvu s komáry. Tentokrát používáme metodu, která je přirozená a účinná. Zde je základní rostlina odpuzující komáry.

Po citronele a vonné pelargónii se seznamte se základní rostlinou, kterou můžete pěstovat doma, abyste v letních nocích eliminovali komáry. Je to Southernwood. Ukážeme vám, jak tato rostlina drží komáry na uzdě.

Southernwood: Rostlina, která vyhání komáry ze zahrady

Southernwood je známý pro své vlastnosti odpuzující komáry. Jakmile jej zasadíte do zahrady, bude odstrašovat škůdce po celé léto. Můžete si tak během letních nocí odpočinout bez obav z kousnutí komáry. Zasaďte jižní dřevo venku, abyste ochránili své venkovní posezení, nebo jej vysušte, abyste vytvořili kytici sušeného jižního dřeva pro přirozený repelent proti komárům v interiéru.

Jaké jsou nejúčinnější rostliny na odpuzování komárů?

Mezi nejznámější rostliny odpuzující komáry patří citronela, známá pro své aroma, které odpuzuje škůdce. Existuje také vonná pelargónie, označovaná jako „pelargonium“. Můžete si jeho listy potřít pokožku (zejména na nohou nebo pažích), abyste přirozeně zahnali komáry. Možná budete chtít umístit muškáty na balkon nebo blízko okna, abyste zabránili pronikání komárů dovnitř vašeho domu. Daří se jí v kontejnerových zahradách.

Jak se staráte o Southernwood, rostlinu odpuzující komáry?

Southernwood je nenáročný na údržbu ve srovnání s vonnou pelargónií. Tato robustní rostlina bude stále vyžadovat zalévání u základny během vrcholných letních veder. Nevyžaduje ořezávání. Měli byste však myslet na to, abyste ji brzy na jaře seřízli, abyste si zachovali atraktivní huňatý vzhled.