Představujeme definitivní řešení, jak se rozloučit s vnitřní vlhkostí: zázračnou a elegantní rostlinu, která bez námahy bojuje s plísněmi.

V podstatě lze bojovat proti vlhkosti v interiéru, která představuje rizika pro zdraví a integritu domova, s jednoduchým zeleným společníkem. Tato rostlina známá jako Spathiphyllum nebo Moonflower aktivně absorbuje vlhkost ze vzduchu, zabraňuje tvorbě plísní a zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti. Aby byla zajištěna optimální péče, Spathiphyllum prospívá na nepřímém světle, vyžaduje pravidelnou zálivku a preferuje teploty v rozmezí 18°C ​​až 24°C, takže je ideální do koupelnového prostředí.

Problémy s vnitřní vlhkostí jsou bohužel velmi časté, zejména v oblastech, jako jsou koupelny. Ale nebojte se, protože jsme objevili řešení: malé zařízení nenáročné na údržbu schopné absorbovat okolní vlhkost i v těch nejobtížnějších prostředích!

Nebezpečí vnitřní vlhkosti:

Nadměrná vnitřní vlhkost představuje četná rizika pro zdraví a konstrukci domu. Podporuje rychlý růst plísní a plísní, které nenávratně poškozují stěny, spáry dlaždic a nábytku, stejně jako způsobují alergie a dýchací potíže. Roztoči, běžný alergen, prospívají ve vlhkém prostředí a zhoršují alergie a astma. Kromě toho může nadměrná vlhkost poškodit dřevo, kov, tapety, barvy a různé nádobí, což způsobuje nepohodlí a zvýšenou spotřebu energie.

Vstupte do pokojové rostliny ničící vlhkost:

Spathiphyllum, láskyplně známý jako „měsíční květ“, je oblíbená rostlina známá pro svůj měsíční vzhled a minimální nároky na údržbu. Kromě estetického vzhledu nabízí tato rostlina jedinečné řešení problémů s vlhkostí.

Spathiphyllum má pozoruhodnou schopnost absorbovat vodu ze vzduchu svými vzdušnými kořeny a svěže zelenými listy. Tím, že rozkvétá ve vlhkém prostředí, zabraňuje tvorbě plísní a množení bakterií, čímž zlepšuje kvalitu ovzduší.

Údržba Spathiphyllum:

Této rostlině se daří v tlumeném nepřímém světle, i když pro optimální kvetení ocení trochu více světla. Vyhněte se přímému slunečnímu záření, aby nedošlo k popálení listů. Je důležité pravidelně zalévat a zajistit, aby půda zůstala mírně vlhká. Spathiphyllum ukazuje svou potřebu vody vadnutím listů, což usnadňuje péči. Preferuje teploty mezi 18°C ​​a 24°C, což z koupelny dělá ideální místo. Listy otřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach a zvýšili jejich schopnost absorbovat světlo a vlhkost. Hnojte měsíčně během vegetačního období a přesazujte každé 2-3 roky. Všimněte si, že Spathiphyllum je toxický pro domácí mazlíčky, proto jej umístěte mimo dosah.