Muškáty jsou účinným řešením, jak zahnat komáry díky své silné citrónové nebo mentolové vůni, které se tento hmyz děsí.

Muškáty proti komárům jsou zvláště účinné při udržování těchto škůdců pryč. Které odrůdy byste ale měli upřednostnit? Zde jsou ty nejúčinnější:

Pokud vaši zahradu, stejně jako váš dům, přepadnou komáři, existuje několik triků, jak se jich zbavit, včetně přírodních řešení, jako jsou repelenty. Ty vydávají silné pachy, které udrží komáry pryč. Kromě měsíčku, levandule a máty peprné, které jsou známé svou účinností, mohou být alternativou také voňavé muškáty.

Muškáty slouží nejen ke zkrášlení našich venkovních prostor, ale působí také jako přírodní repelenty proti komárům. To platí zejména pro odrůdy „pelargonií“, které vydávají citronovou nebo mentolovou vůni, které jsou pro tento hmyz vysoce odpudivé. Proto je lze okamžitě vysadit na zahradě nebo zasadit do různých částí domu, abyste si užili jemné letní večery, aniž by je obtěžovali komáři.

Je důležité si uvědomit, že některé muškáty jsou účinnější než jiné. Doporučuje se vybrat z následujících odrůd:

  • Pelargonium citronellum, také známý jako citronella geranium, který nabízí husté a kompaktní olistění i květy s velmi voňavou vůní připomínající citrón.
  • Pelargonium citriodorum crispum se vyznačuje extrémně aromatickými listy s citrónovou vůní a malými růžovofialovými květy.
  • Pelargonium graveolens, který díky svým okvětním lístkům kvetoucím od června do září vydává spíše mentolovou vůni. Tato rostlina je také široce používána v parfumerii.

Mezi těmito odrůdami je Pelargonium graveolens ‘Citronella’ často doporučován pro své repelentní vlastnosti díky vysokému obsahu citronelolu, sloučeniny známé pro odpuzování hmyzu.

Chcete-li použít muškáty proti komárům, zde je několik tipů:

  • Pěstujte voňavé muškáty v květináčích na terase nebo u oken, abyste odpuzovali komáry. Ujistěte se, že dostávají dostatek slunečního světla a vody, aby zůstaly zdravé a vydávaly svou vůni.
  • Rozdrťte několik čerstvých lístků pelargónie a rozetřete je přímo na pokožku, abyste pomohli odpuzování komárů uvolněnou vůní.
  • Použijte vonné svíčky nebo difuzéry esenciálních olejů obsahující geraniový olej k odpuzování komárů uvnitř vašeho domova.
  • Připravte si repelent tak, že v rozprašovači nastříkáte muškátový esenciální olej smíchaný s vodou a nastříkáte na místa, kde chcete komáry odpudit, například na terasu nebo na zahradu.

Pro maximální účinnost umístěte muškáty proti komárům do blízkosti oken nebo dveří, pokud je pěstujete v květináčích, nebo na dostupné místo, pokud je zasadíte do země. Je důležité dotknout se některých listů pelargónie, zejména Pelargonium graveolens, aby se uvolnila jemná vůně.

A konečně, i když je citronela často považována za nejúčinnější rostlinu proti komárům díky své přirozené citronové vůni, můžete si rostliny citronely koupit v zahradních centrech, školkách nebo online, stejně jako různé produkty na bázi citronely, jako jsou svíčky, baterky nebo spreje. abyste se chránili před komáry.