Recept Pomalý poctivý kuřecí vývar
Recept Pomalý poctivý kuřecí vývar

Není nad domácí poctivý vývar, který potěší váš žaludek. U nás doma to byla kdysi klasika, stále v neděli na oběd byl domácí kuřecí vývar z domácí slepice nebo z kohouta a dnes jsem tomu ráda, protože tuto tradici zachovávám. Každou neděli se každý u nás doma těší na domácí vývar s domácími nudlemi 🙂 Někdy se přiznám používám i kupované těstoviny, ale ne často. To jen tehdy když jsem velmi líná

SUROVINY

2 ksmrkve
2 kslístky řapíkatého celeru (celý)
kousekpórku
1 kscibule
1 ksbobkový list
5 kuličeknového koření
10 kuličekčerného pepře
dle chutisůl, voda
kuřecí skelet
špičky křídel
kuřecí kosti

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Do hrnce si dáme kuřecí kosti, skelet, části křídel, bobkový list, nové koření a pepř. Zalijeme vodou a přivedeme k varu. Mezitím si nakrájíme mrkev na půlky, pórek na 2 cca 6 cm kousky, cibuli oloupeme a překrojíme napůl. Řapíkatý celer překrojíme na 3 kousky.
  2. Zeleninu přidáme do vody. Jakmile se objeví první náznak varu, stáhneme plamen a necháme jen trochu pobublávat. V tuto chvíli můžeme osolit.
  3. Během vaření odebíráme hnědou pěnu, aby nám zůstal vývar krásně čistý. Vaříme cca 1-1,5 hodiny. Pak vývar přecedíme. Zeleninu si nakrájíme na kousky a maso obereme. Přidáme zpět do vývaru.
  4. Vývar můžete doplnit nudličkami či celestýnskými nudlemi. Můžeme posypat pažitkou a nebo čerstvou petrželkou. Přeji dobrou chuť.=)