Letos zkouším nové vánoční recepty a toto je první recept, který jsem vyzkoušela. Musím říct, že jsou opravdu velmi dobré, jen jsou velmi pracné. Upéct linecká kolečka, udělat krém, natírat, obalit, připravit polevu. Je toho opravdu hodně, ale tak pokud si najdete systém, půjde vám to docela rychle. Zkuste i vy, jsou mňamkové.

SUROVINY

Těsto:

250 ghladká mouka
150 gmáslo
120 gmoučkový cukr
60 gmleté ořechy
1 ksžloutek
1/2 lžičkyjedlá soda
1/2 lžičkyskořice

Poleva:

moučkový cukr
bílek

Krém:

150 gcukr krupice
250 gmáslo
1 ksvejce

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Ze surovin na těsto vypracujeme kuličku, kterou odložíme (zabalenou ve fólií) do lednice na minimálně 5 hodin – nejlepší je těsto připravit večer, odložit do chladničky a druhý den s ním pracovat.
  2. Z těsta vyválíme opravdu tenký plát, ze kterého vykrájíme kolečka a upečeme je při teplotě 170 stupňů dozlatova. Nepečte příliš dlouho, abyste neměli tvrdá kolečka. Stačí jemný zlatý nádech a vybíráme.
  3. Připravíme polevu – klasickou cukrovou polevu jako na perníky. Moučkový cukr vyšleháme s bílkem. Poměr vám nevím říct, prostě aby byla hustá.
  4. Třetinu koleček namočíme do polevy a necháme je bokem, aby poleva ztuhla.
  5. Krém:
    Připravíme si vodní lázeň. Do horké vodní lázně vložíme misku s vajíčkem, do kterého přidáme cukr a šleháme do husté pěny. Pozor, lázeň nesmí být velmi horká, aby se vám vajíčko neuvařilo. Když máme hustou pěnu, odstavíme, necháme vychladnout a pak postupně přidáváme do vyšľahného másla a ještě krátce mixérem šleháme.
  6. Kolečka naplníme krémem, natřeme i boky, které následně obalíme v kokosu.