Věděli jste, že rajčatům se daří, když se jim dostává hodně pozornosti? Sazenice rajčat potřebují po vyklíčení, i když ne hned, přihnojit. Zpočátku je živin v půdě dostatek na prvních pár týdnů. Jakmile však sazenice vyraší pár pravých listů, vyžadují více než jen dostatečné osvětlení, pravidelnou zálivku a ideální teplotu.

Pokud sazenice začnou pomalu růst, vypadají nezdravě, začnou vadnout nebo dokonce mají nádech žluté, je čas podat speciální vitamínovou směs. Toto tonikum revitalizuje sazenice, obnovuje jejich vitalitu a zdraví.

Výroba tohoto výkonného hnojiva je jednoduchá a nevyžaduje drahé přísady. Většina materiálů je obvykle k dispozici doma.

Pro začátek umístěte banánové slupky, pomerančové slupky a trochu česnekových a cibulových slupek do velké třílitrové skleněné nádoby. Naplňte džbán horkou vodou o teplotě kolem 80 stupňů Celsia; Vyvarujte se vroucí vody, protože může zničit mnoho prospěšných látek.

Tuto směs necháme tři dny odležet na teplém a suchém místě. Poté se zředí vodou v poměru jedna sklenice na litr. Tento roztok použijte k zalévání sazenic místo normální vody, dodržujte obvyklé množství zálivky.

Toto domácí hnojivo je bohaté na základní vitamíny a cenné mikroživiny. Slouží také jako účinná prevence proti různým chorobám sadby. Po použití barviva jednoduše vytvořte další várku a pokračujte v krmení sazenic, dokud nebudou připraveny k přesazení venku.