Vypěstujte si rychle úžasná rajčata začleněním těchto 5 ingrediencí do půdy!

Toužíte pěstovat chutná, vydatná rajčata na svém vlastním dvorku? Máš štěstí! Domácí rajčata nabízejí bezkonkurenční chuťový zážitek ve srovnání s odrůdami bez chuti z obchodu. Čerstvost a šťavnatost domácích rajčat obohatí každý pokrm a stane se důstojným doplňkem každé zahrady.

Jak ale můžete zajistit, aby vaše rajčata dosáhla svého plného potenciálu? Objevte těchto 8 přírodních hnojiv, která vyživí vaše rostliny rajčat a produkují krásné, chutné plody:

  1. Bikarbonát

Zvyšte sladkost vašich rajčat posypáním malého množství jedlé sody na základnu rostlin. Jak se vstřebává do půdy, jedlá soda snižuje úroveň kyselosti, což vede k měkčím a sladším rajčatům.

  1. rybí hlavy

Využijte prastarou zahradnickou praxi používáním rybích hlav jako hnojiva. Rybí hlavy bohaté na dusík, draslík, vápník a fosfor podporují silný růst rajčat a jejich chuť. Aby vás hmyz neobtěžoval, zakopejte rybí hlavy alespoň 12 palců hluboko do půdy nebo si vytvořte domácí hnojivo vyluhováním rybích zbytků ve směsi vody a mléka.

  1. Aspirin

Zlepšete zdraví a imunitu svých rostlin rajčat přidáním 2 nebo 3 tablet aspirinu do výsadbové jámy. Kyselina salicylová v aspirinu chrání před chorobami, jako je plíseň, zajišťuje bujný růst rostlin a vyšší výnosy.

  1. drcené vaječné skořápky

Poskytněte půdě nezbytný vápník začleněním rozdrcených vaječných skořápek do výsadbové jámy nebo je rozsypejte mezi existující rostliny rajčat. Nadbytek vápníku podporuje zrání květů rajčat, což má za následek vyšší výnosy.

  1. Epsomská sůl

Bojujte proti nedostatku hořčíku v rostlinách rajčat přidáním 1 až 2 polévkových lžic epsomské soli do půdy při výsadbě. Ujistěte se, že kořeny nepřijdou do přímého kontaktu se solí tím, že je zakryjete tenkou vrstvou zeminy.