Rezavé hřebíčky, často vyřazené jako neužitečné, lze ve skutečnosti znovu použít jako prospěšnou rostlinnou přísadu. Pojďme prozkoumat, jak to funguje.

Znovu použijte rezavé hřebíky jako hnojivo pro rostliny V mnoha domácnostech se rezavé hřebíky hromadí ve skříních, garážích nebo skladovacích prostorách. Než budete přemýšlet o jejich vyhození, zvažte jejich nečekanou užitečnost: Tyto hřebíky, konkrétně rez, kterou obsahují, se mohou stát cenným zdrojem pro vaši zahradu.

Rez jako stimulant rostlin Může se to zdát nezvyklé, ale rez ze starých nehtů může výrazně zlepšit zdraví rostlin a v některých případech je může dokonce zachránit. Tyto stroužky lze použít k vytvoření roztoku hnojiva, který řeší jednu z nejčastějších chorob rostlin: nedostatek železa. Tento nedostatek se často projevuje žloutnutím listů, povislým listím a slabými stonky. Železo spolu s dusíkem, draslíkem a fosforem jsou klíčové pro robustní růst rostlin.

Použití rezavých hřebíků na rostliny Rezavé hřebíky mohou pomoci nahradit nedostatek železa, který může být způsoben špatnou kvalitou půdy nebo vodou bohatou na vápno. Takto můžete použít rezavý hřebíček k omlazení vašich rostlin:

Způsoby použití rezavých hřebíků:

  1. Namočte do vody:
    • Umístěte rezavé hřebíky na několik dní do plastové láhve naplněné vodou, aby se rez z žehličky mohla vyluhovat. Nezapomeňte nosit ochranné rukavice a láhev pro jistotu věnujte výhradně tomuto účelu.
    • Po namočení si všimnete, že voda zhnědne, což naznačuje, že do vody vnikl oxid železa. Když je dozlatova hnědá, dobře lahví protřepejte, propíchněte do víčka nebo lahve několik otvorů a použijte ji jako domácí konev pro výživu rostlin.
  2. Přímý kontakt se zemí:
    • Případně můžete umístit rezavé hřebíky přímo do půdy rostliny nebo do misky pod květináčem. Tato metoda umožňuje uvolňování oxidu železa přímo do půdy při každém zalévání rostliny.
    • Pro přímé zavedení použijte 5 až 10 hřebů v závislosti na velikosti cévy. Ujistěte se, že jsou hřebíky zatlučeny po celém obvodu pánve, aby se železo rovnoměrně rozložilo.

Obě metody viditelně zlepší zdraví rostlin během několika dní a poskytují ekonomické a ekologické řešení běžných nedostatků rostlin.