Rozlučte se s frustrací z nákupu banánů a zjištění, že jsou po pár dnech shnilé a černé. Díky této metodě nyní můžete banány konzervovat až dva roky bez obav z jejich zkažení.

Banán je oblíbené a výživné ovoce, ideální pro různé kulinářské použití, jako jsou smoothie, dezerty nebo jednoduše konzumované samotné. Krátká trvanlivost nás však často zklame. Ale nebojte se, existuje řešení, jak výrazně prodloužit vaši čerstvost.

Nejprve se ujistěte, že máte požadované množství banánů, a připravte je jemným drhnutím pokožky zubním kartáčkem s trochou jedlé sody. Dobře je opláchněte pod tekoucí vodou a osušte papírovými utěrkami.

Poté odstraňte dva konce banánů, aniž byste je oloupali, a poté je nakrájejte na kousky silné asi dva prsty. Nyní seberte skleněné nádoby o objemu asi 700 ml a ingredience uspořádejte takto: bobkový list, dva stroužky česneku (nebo dva stroužky), dva plátky pepře, lžička semínek koriandru a lžička semínek kopru, a směs. bílého, černého, ​​zeleného, ​​růžového pepře a nového koření.

Přidejte kousky banánu (asi tucet na sklenici) a několik dalších plátků pepře. Poté do každé sklenice přisypte lžičku cukru, lžičku a půl soli, lžičku 70% octa a trochu horké vody.

Jakmile jsou všechny ingredience na svém místě, je čas na sterilizaci sklenic. Umístěte je do hrnce s horkou vodou a podložte utěrkou, aby se nerozbily. Zahřívejte a sterilizujte sklenice s uvolněným víčkem asi deset minut.

Po sterilizaci sklenice pečlivě osušte a pevně uzavřete, aby do nich nevnikl vzduch. Sklenice skladujte na chladném místě a vaše banány vydrží čerstvé až dva roky. Pozdravte trvanlivé banány a sbohem odpadu.