Co překvapivě přitahuje myši do vaší zahrady (není to jen jídlo!)

Co přitahuje myši do vaší zahrady? I když je dobře známo, že zdroje potravy přitahují krysy, je tu ještě jeden viník: nepořádek.

Aby se zabránilo zamoření potkany, je nezbytné pochopit a odstranit to, co je neúmyslně přitahuje do vašich venkovních prostor.

KRÁTCE:

🐀 Krysy, časté vetřelce do zahrad, přitahuje víc než jen zbytky jídla a zahradní produkty.

🛑 Chcete-li myši odradit, zvažte přírodní repelenty, jako jsou esenciální oleje, máta peprná, rozmarýn, heřmánek, ricinový olej a bílý ocet.

👀 Mezi příznaky potkanů ​​patří nepříjemné pachy, malý černý trus nebo hlodavé zvuky v noci.

Krysy jsou běžnou nepříjemností v zahradách, často se pozná podle tunelů, které za sebou zanechávají. Tito hlodavci jsou nejen obtížně odhalitelní, ale také neuvěřitelně destruktivní, schopní zkonzumovat téměř cokoli od zeleniny po dřevo. Objevte nečekaný atraktor, který by je mohl přilákat do vaší zahrady!

Co láká krysy na zahradu Zatímco odpadky a zelenina, jak je známo, krysy přitahují, existuje ještě jeden prvek, kterému nelze odolat: nepořádek. Přeplněný venkovní prostor poskytuje potkanům dokonalé prostředí, kde mohou nerušeně prospívat a množit se.

Pro minimalizaci tohoto rizika je vhodné vyhýbat se hromadícím se předmětům, jako je odpad, zahradnické nářadí, dřevo nebo papír, protože poskytují myším ideální úkryty a podporují jejich přítomnost na vaší zahradě.

Co krysy nemají rády Krysy mají citlivý čich a mají obzvláště odpor k silným pachům. Chcete-li je udržet pryč, zkuste na zahradu umístit vatové kuličky namočené v esenciálních olejích. Mezi další účinné repelenty patří aromatické rostliny jako máta, rozmarýn a heřmánek, dále ricinový olej a bílý ocet.

Jak identifikovat myši ve vaší zahradě Pokud tam jsou myši, můžete si všimnout nepříjemného zápachu v moči nebo najít malý, tmavě černý trus, podobný velikosti jako hrozny. Slyšení zvuků hlodavců v noci, zejména v dřevěných konstrukcích, je dalším běžným indikátorem problému s potkany.

Vypořádáním se s nepořádkem a používáním přírodních repelentů můžete chránit svou zahradu před těmito invazivními škůdci.