Buďte opatrní při výsadbě tohoto toxického druhu ve vaší zahradě: ujistěte se, že není přítomen

 

Ne všechny rostliny tvoří bezpečné doplňky vaší zahrady. V tomto článku vás provedeme, jak identifikovat vysoce jedovatou rostlinu a vyhnout se jí. Zde najdete vše, co potřebujete k tématu vědět.

Mnoho lidí s venkovními prostory nebo zahradami si užívá pěstování vlastních produktů. Tato praxe nejen produkuje potraviny bez chemikálií a místních zdrojů, ale také poskytuje pocit uspokojení při podávání domácích produktů na stůl.

Od brambor přes rajčata, papriky po celer, hlávkový salát po mangold, možnosti, jak vypěstovat bohatou, udržovanou zahradu, jsou bohaté. S určitými zkušenostmi a obětavostí se udržování prosperující zahrady stává druhou přirozeností.

Některé druhy zeleniny jsou vhodné zejména pro začátečníky. Rajčatům se například daří v bohatém slunečním světle a dobře odvodněné půdě bohaté na živiny. Mezi další snadné plodiny patří cuketa, špenát, ředkvičky, paprika a cibule. Tento článek však místo toho, abychom se ponořili do technik pěstování této zeleniny, má za cíl upozornit na rizika spojená s konkrétní rostlinou.

Nikdy nezavádějte tuto toxickou rostlinu do vaší zahrady: představuje značné riziko. Dotyčná rostlina je Datura Stramonium, běžně známá jako ďábelský roh. Vzhledem k jeho vysoce toxické povaze je bezpodmínečně nutné vyhnout se jeho pěstování, aby se předešlo možné otravě nebo komplikacím.

V důsledku toho je nezbytné před výsadbou dobře znát vlastnosti každé rostliny, aby se zmírnily možné problémy. Zatímco mnoho rostlin nabízí zdravotní výhody, jiné, jako například Datura Stramonium, představují značná rizika a je třeba se jim zcela vyhnout.

To platí zejména pro Datura Stramonium, protože všechny části rostliny, zejména její semena, jsou velmi jedovaté pro lidi a zvířata. V případě nejasností je vhodné poradit se s odborníky na zahradnictví, aby byla zajištěna bezpečnost vaší zahrady a její budoucí spotřeba.

Nedávný incident v Gravina di Caltagirone na Sicílii slouží jako ostrá připomínka nebezpečí, které představuje požití Datura Stramonium. Lidé, kteří zkonzumovali její semena a listy, omylem za květy cukety skončili na pohotovosti s příznaky otravy.

Konzumace květů a semen Datura Stramonium může vyvolat halucinace a bludné chování a vážné případy mohou vést ke kómatu nebo smrti. Proto je nezbytné dbát opatrnosti při výběru rostlin a důrazně se doporučuje vyhýbat se Datura Stramonium úplně.

Přestože lékařský zásah může zmírnit příznaky otravy, nejlepším postupem zůstává prevence.