Použití této látky způsobí, že rajčata budou mít explozivní růst a potenciálně prorazí střechu skleníku. Tento jev, vhodný pouze pro profesionální použití, vyžaduje okamžitou úvahu.

Při pěstování rajčat vyžaduje zajištění robustního růstu rostlin a plodné produkce pečlivou pozornost. Kromě konvenčních metod hnojení nabízí použití směsi přírodních živin získaných z mléka, dřevěného popela a vody ekonomickou a ekologickou alternativu, která rostlině rajčat poskytuje základní živiny.

Chcete-li připravit toto přírodní jídlo, začněte sběrem dřevěného popela ze spalování neupraveného přírodního dřeva. Po vychladnutí smíchejte popel s horkou vodou v doporučeném poměru 1 šálek popela na každých 5 litrů vody, čímž zajistíte úplné rozpuštění. Roztok přefiltrujte, abyste odstranili hrubé zbytky, a poté mléko zřeďte vodou v poměru 1:2. Smíchejte přecezený roztok popela se zředěnou mléčnou směsí, čímž zajistíte rovnoměrné rozložení živin.

Před aplikací se ujistěte, že rostliny rajčat jsou dostatečně hydratované, aby se usnadnilo vstřebávání živin. Připravenou potravu aplikujte kolem základny rostlin, vyhněte se přímému kontaktu s listy, abyste předešli možnému popálení v důsledku koncentrace mléka. Živinu znovu aplikujte každé 2 až 3 týdny během vegetačního období, abyste udrželi stálý přísun živin.

Pravidelné sledování rostlin je nezbytné pro posouzení účinnosti potravin. Upravte aplikační dávku a frekvenci podle potřeby na základě individuálních reakcí rostlin. Při správném podávání tato připravená živná směs podporuje zdravý a energický růst rostlin rajčat, což vede k plodným výnosům.