Objevte jednoduchý a ekonomický způsob, jak ušetřit peníze, když namočíte pomerančové kůry do vody v plastové láhvi a vytvoříte tak přírodní čisticí prostředek.

Používání pomerančové kůry Pomeranče jsou ceněny pro svůj vysoký obsah vitamínu C, antioxidační vlastnosti a zdravotní přínosy, včetně snížení stresu a podpory trávení. Pomeranče, které jsou dostupné hlavně od prosince do února, obsahují také prospěšný hořčík a draslík. Pomerančová kůra má ale kromě zdravotních výhod i praktické využití, zejména při domácím úklidu, díky obsahu kyseliny citronové.

Proměňte pomerančové kůry v přírodní čistič Chcete-li vyrobit přírodní čistič s pomerančovými kůrami, postupujte takto:

  1. Oloupejte pomeranč   : Účinně oloupejte pomeranč, abyste získali dlouhé proužky kůry. Můžete to udělat tak, že uříznete konce pomeranče, uvolníte kůži lžící a poté provedete svislý řez, abyste jej odstranili v jednom kuse.
  2. Příprava slupek   : Po peelingu slupky omyjte vodou s trochou soli, abyste odstranili případné zbytky pesticidů nebo parazity.
  3. Příprava čisticího roztoku   :
    • Vložte čisté pomerančové kůry do čisté plastové láhve a naplňte ji do poloviny.
    • Do láhve přidejte lžičku jedlé sody.
    • Láhev naplňte vodou, nahoře ponechte malý prostor pro fermentaci.
  4. Proces fermentace   : Nechte směs fermentovat na suchém místě mimo přímé sluneční světlo po dobu asi tří dnů, denně otevírejte víko, aby se uvolnil veškerý nahromaděný plyn.

Použití vašeho domácího čističe Jakmile je kyselina citronová z pomerančové kůry připravena, v kombinaci s jedlou sodou vytvoří účinný čisticí roztok. Je účinný pro mytí nádobí a čištění kuchyňských povrchů a představuje přirozenou a ekonomickou alternativu komerčních čisticích prostředků.