S tímto tajemstvím budete moci na své zahradě pěstovat miliony orchidejí.

Pěstování orchidejí doma vyžaduje specifickou péči a znalosti. Tyto úžasné a jemné tropické rostliny mohou prosperovat jak v domácnosti, tak na zahradě, pokud jim poskytnete náležitou péči, která je pro jejich růst klíčová.

Orchideje můžete množit dodržením určitých opatření. Pro efektivní způsoby množení orchidejí doporučujeme zde popsaný postup.

Orchideje lze pěstovat v květináčích nebo přímo na zahradě. Při pěstování orchidejí v květináčích je zásadní vybrat správný květináč a udržovat vhodnou teplotu a osvětlení. Orchideje vyžadují specifickou úroveň vlhkosti, aby se jim dařilo, protože vytvoření ideálního klimatu je zásadní. El mech je zvláště prospěšný pro hrnkové orchideje, protože pomáhá zadržovat vlhkost. Udržujte orchidej hydratovanou a můžete ji pravidelně zahradit nebo ji udržovat ve vlhké místnosti.

Orchideje macety také potřebují během sezóny různé množství světla. Pro dlouhověkost a růst vyžadují tyto rostliny teplo, dobrou cirkulaci vzduchu a dostatečné zavlažování.

Pro zahradní pěstování je životně důležitý výběr vhodného druhu venkovní orchideje. Menudo je nejlepší pěstovat orchidej v květináči venku a poté květináč následující jaro odstranit, aby se aklimatizovala. Je vhodné je umístit na stinná místa a s jílovitou půdou.

Mezi důležité rady patří vyhýbat se čištění kořenů orchidejí, které trčí, a nevystavovat je přímému slunci. Orchidejím se daří v teplotách mezi 18 a 20 stupni Celsia bez náhlých změn teplot.

Řeka je životně důležitá; Substrát orchideje, typicky borové nebo smrkové řízky, pomáhá pravidelně uvolňovat vlhkost. Ujistěte se, že na květinách nebo v nich nenecháte žádnou vodu a nenechávejte sklenici ve stojaté vodě. Nejlepší metodou zavlažování je zvednout nebo ponořit rostlinu do vody.

Tajemstvím množení mnoha orchidejí je zkontrolovat, zda je vnější stonek stále zelený. Poté větev odřízněte, na konečky naneste vosk a nechte zaschnout. Dalším krokem je konzumace čerstvého zázvoru, známého tím, že podporuje klíčení orchidejí. Po vyjmutí zázvoru v horké vodě po dobu 24 hodin použijte tuto zázvorovou směs k odstranění stonků orchidejí a mechu, abyste je obohatili o živiny.

Nakonec umístěte stonky orchidejí do středu vázy naplněné mechem, navlhčete ji a přikryjte dalším plastovým květináčem, aby se vytvořilo těsnění. Za tři týdny začnou malé orchideje rašit a po rozvinutí je lze přesadit do samostatných květináčů.