Chcete-li být svědky nádherného kvetení vašich orchidejí, je nezbytné přijmout tuto jednoduchou metodu. Rychle omlaďte svou rostlinu a připravte se na explozi květin. Podívejte se, jak postupovat.

Jak udržet kvetení v průběhu času   Orchideje jsou oslavovány pro svou dlouhou dobu květu. Správná péče zlepšuje jeho schopnost neustále vytvářet květy. Mnoho nadšenců pěstuje orchideje, ale nemají znalosti potřebné pro optimální produkci květin.

Ideální umístění je zásadní   Umístění vaší orchideje je zásadní. Přestože orchideje potřebují pro fotosyntézu světlo, přímé sluneční světlo je škodlivé. Je vhodné umístit květináč na parapet chráněný před přímým slunečním zářením nebo pod speciální opalovací krém na orchideje.

Efektivní přírodní hnojivo   Kromě správného umístění je nezbytné vyživovat vaše orchideje správným hnojivem. Navrhujeme domácí a ekonomickou variantu, která využívá přírodní ingredience.

Rychle zvětšujte květy.   Pojďme si vyrobit domácí přírodní hnojivo. Hlavní složkou je rýže, základní potravina v mnoha domácnostech a vynikající organická volba pro orchideje.

  1. Smíchejte tři polévkové lžíce rýže, dokud se dobře nerozmělní.
  2. Přeneste rýžový prášek do skleněné nádoby a přidejte nakrájený list aloe vera.
  3. Smíchejte s 500 ml horké vody, přikryjte tmavou utěrkou a nechte čtyři hodiny chladnout.
  4. Směs přecedíme a zředíme třemi litry vody.
  5. Použijte tento roztok ve spreji k ošetření listů orchidejí, ujistěte se, že zůstanou suché, aby se zabránilo hnilobě. Tato směs také bojuje proti houbám a škůdcům a podporuje zdravější rostlinu.

Rutinní aplikace pro nejlepší výsledky   Aplikujte toto domácí hnojivo každé dva týdny. Je účinný i jako kořenová léčba. Tento přírodní roztok bohatý na živiny, jako je fosfor, zinek, draslík a mangan, zaručuje snadnou absorpci rostlinou. Očekávejte, že po několika měsících důsledného ošetřování uvidíte nové kořeny a výrazný nárůst květů. Vyzkoušejte to a užijte si vzkvétající výsledky!