Nevíte, co s cibulovými slupkami? Zde jsou tři kreativní a jednoduché recepty, které určitě budete chtít vyzkoušet.

, toto zajímavé kulinářské téma uchvátilo mnohé, zejména s ohledem na bohatou a výraznou chuť cibule, která z ní udělala základ světové kuchyně. Tato všestranná zelenina vylepšuje vše od polévek a dušených pokrmů až po smaženice a omáčky. Často ale zapomínáme na složku cibule, která si zaslouží největší chválu: cibulovou slupku! Cibulová slupka bohatá na živiny přináší mnoho zdravotních výhod. Dobře si tedy rozmyslete, než je vyhodíte, a zvažte tyto kulinářské využití!

Proč jsou slupky cibule cenné? Slupka cibule je bohatá na živiny a obsahuje vysoké hladiny bioaktivní sloučeniny kvercetinu, stejně jako flavonoidů a vitamínů A, C a E. Tyto složky jsou zvláště bohaté na červené a žluté odrůdy cibule.

Vyzkoušejte recepty s cibulovými slupkami:

 1. Vývar z cibulové slupky   – Tento zlatavý vývar bohatý na živiny dokáže vylepšit polévky a dušená jídla.
  • Ingredience   : Oloupejte 4-5 cibulí, 8 šálků vody, 2-3 volitelné stroužky česneku, sůl a pepř.
  • Příprava   : Slupku cibule omyjeme, smícháme s vodou a česnekem na pánvi a přivedeme k varu. Přikryté dusíme 30–40 minut, poté scedíme a dochutíme.
 2. Cibulový prášek   : Dodává jemnou chuť omáčkám, marinádám a dresinkům.
  • Příprava   : Cibulové slupky skladujte v nádobě. Když je dostatek nánosů, opláchněte, dobře osušte a pečte při 150 °C 2–3 hodiny. Usušené slupky rozdrťte na jemný prášek.
 3. Čaj z cibule   : Blahodárný nápoj bohatý na antioxidanty, ideální pro chladnější měsíce.
  • Příprava   : Hrst cibulových slupek omyjeme, 15-30 minut povaříme ve vodě, scedíme a podáváme.