Chcete-li získat bohatou úrodu velké, jemné, šťavnaté a sladké mrkve, jsou nezbytná tři zásadní jídla. Přes pečlivou přípravu záhonu, zálivku a včasnou údržbu není zaručen optimální růst a chuť mrkve bez dostatečného hnojení.

První důležitou úvahou je vyhnout se použití univerzálního přístupu k hnojení u všech zahradnických plodin. Zejména mrkev má specifické preference, protože je lhostejná k organické hmotě. Ve skutečnosti nadměrné používání organických hnojiv, jako je divizna, humus nebo čerstvý hnůj, může vést k nežádoucím výsledkům, jako je snížená chuť a vývoj nepravidelně tvarovaných nebo „chlupatých“ hlíz.

  1. Obohacení draslíkem: V období od června do července mrkev významně těží z doplňování draslíku. Přírodním a ekonomickým zdrojem draslíku je dřevěný popel. Aplikační metody zahrnují distribuci přímo na lůžka a následné zavlažování nebo přípravu infuze popela pro zavlažování. Alternativně, pokud není k dispozici popel, lze použít síranové nebo potašové hnojivo v množství jedné zarovnané polévkové lžíce na kbelík vody.
  2. Zvýšený obsah fosforu: Dva až tři týdny po doplnění draslíku je nezbytné dodat mrkvi fosfor, životně důležitý prvek pro zlepšení sladkosti, šťavnatosti a hustoty a také pro usnadnění dlouhodobého skladování. Vhodnou variantou je superfosfátové hnojivo, ředěné podle návodu a aplikované na mrkvové záhony, zvláště výhodné v polovině léta, kdy jsou vysoké teploty.
  3. Borová dieta: Mrkev má zvláštní afinitu k bóru, což přispívá k jejich zdraví a celkové chuti. Prášek kyseliny borité, dostupný v lékárnách, je účinným zdrojem boru. Malý sáček práškové kyseliny borité rozpuštěné v kbelíku s vodou poskytuje roztok vhodný pro aplikaci na list. Je třeba dávat pozor, abyste nepřekročili doporučenou dávku, aby nedošlo k popálení a deformacím listů. Roztok boru by se měl stříkat pouze za oblačného počasí nebo v noci, aby se minimalizovaly možné nepříznivé účinky.

Dodržováním těchto jednoduchých krmných postupů mohou zahradníci zajistit bohatou úrodu sladké a chutné mrkve bez dalších záhad nebo složitostí.