Jedlá soda po posypání rostlin působí jako přírodní repelent a vytváří bujnější listy za pouhých 24 hodin.

 

Jedlá soda, známá pro své všestranné použití, rozšiřuje svou užitečnost kromě vaření a čištění také na zahradnické úkoly.

Jedlá soda, základ v kuchyních pro své čisticí a kypřící vlastnosti, najde své místo i v zahradnictví. Tato skromná přísada nabízí řadu výhod jak pro rostliny, tak pro zahradní doplňky.

Kromě své role v kulinářských činnostech a domácích úkolech, jako je čištění podlah a spotřebičů, se jedlá soda jeví jako silný spojenec při údržbě zahrady. Nejen, že odpuzuje hmyz, ale také oživuje staré terakotové květináče.

Využití síly jedlé sody na zahradě přináší pozoruhodné výsledky. Například boj proti mšicím je tak jednoduchý, jako když rozpustíte lžíci jedlé sody v litru vody a roztok aplikujete do půdy. Opakování tohoto procesu po dvou týdnech zajišťuje účinnou kontrolu. Je však třeba dávat pozor, aby nedošlo ke kontaktu s listy nebo kořeny.

Jedlá soda navíc slouží jako silná zbraň proti nepoddajnému plevelu, který raší mezi zahradními dlaždicemi nebo chodníky. Postřik velkého množství přímo na vzcházející rostliny je účinný při jejich likvidaci během několika dnů.

Kromě toho jedlá soda představuje netoxické řešení pro řešení problémů s mravenci. Směs cukru a jedlé sody strategicky umístěná v oblastech navštěvovaných mravenci je přitahuje a účinně eliminuje.

Pro zahrádkáře, kteří se zabývají potřísněnými terakotovými květináči, se jednoduchá pasta skládající se z kyseliny citronové, jedlé sody, kukuřičného škrobu a vody osvědčuje jako omlazující řešení. Jemným rozetřením této pasty po povrchu květináčů jim vrátíte jejich bývalou slávu.

A konečně, jedlá soda slouží jako účinný prostředek proti plísním pro listy rostlin pokryté plísní. Zředěním vodou a přemístěním do stříkací láhve je cílená aplikace snazší, i když umírněnost je klíčem k tomu, aby nedošlo k poškození rostlin.