Konzervování čerstvých rajčat po dobu 2 let bez octa: spolehlivá metoda

 

Zavařování rajčat je velmi jednoduché a vyžaduje jen pár ingrediencí. Dejte sbohem nakupování zimních rajčat v supermarketech!

Nakládaná rajčata jsou všestranným doplňkem jídel, ideální pro zvýraznění čerstvých pokrmů, jako je omáčka na špagety s bazalkou, nebo okořenění různých kulinářských výtvorů. Zachraňují životy po celý rok, zvláště když jsou čerstvá rajčata mimo sezónu, a nabízejí domácí lahodnost, aniž by se spoléhali na alternativy z obchodu.

Přestože je léto nejlepším obdobím pro konzervaci rajčat, existuje metoda, která prodlouží jejich trvanlivost až o dva roky. Potřebujete jen trochu trpělivosti, čerstvá rajčata (nejlépe z vlastní zahrádky) a spoustu bazalky.

Klíčem k lahodným rajčatovým konzervám je zralost a rozmanitost použitých rajčat, která určuje chuť konzervy. Pokud si nejste jisti, je vhodné se poradit s místním zelinářům. Navíc příprava omáčky několik dní po zakoupení rajčat může zlepšit konečný produkt.

Výmluvným znakem zralého rajčete je, když se stopka snadno odděluje od ovoce. Před konzumací se vždy ujistěte, že sklenice obsahující rajčatovou omáčku zůstávají během skladování nezměněny v chuti, barvě a vůni. Jakákoli změna ukazuje na zhoršení a odůvodňuje jeho odstranění.

Pro úspěšnou konzervaci je zásadní správná sterilizace sklenic. Zde je recept na vynikající nakládaná rajčata:

Ingredience na 3 2l hrnce:

  • 7 kilo rajčat
  • Bazalka, podle chuti
  • Vařící voda pro sterilizaci sklenic.

Doba přípravy: 15 minut Doba vaření: 30 minut Skladovatelnost: 2 roky

Příprava:

  1. Rajčata nakrájejte a rozmixujte na kaši, poté přendejte na pánev a přiveďte k varu.
  2. Odstraňte veškerou pěnu, která se vytvoří na povrchu, když se vaří, a pokračujte ve vaření ještě několik minut, než vypnete oheň.
  3. Rajčata propíchejte vidličkou a vložte do sterilizovaných sklenic. Naplňte sklenice rajčatovým protlakem.
  4. Pro uzavření ponořte sklenice do vroucí vody na pánvi, aby se vytvořilo vakuum. Uchovejte v chladu a suchu.

Zajištění vzduchotěsného utěsnění a vakua je zásadní pro prodloužení trvanlivosti rajčat. S touto metodou budete mít domácí konzervanty vždy na dosah ruky, připravené okořenit jakýkoli pokrm, od rychlých špaget až po chutné pochutiny!