Objevte 11 důmyslných způsobů využití banánových slupek

Pryč jsou doby, kdy se slupky od banánu nenuceně vyhazovaly do koše nebo kompostu. Jakmile objevíte jeho nespočetné výhody, uvidíte ho ve zcela novém světle!

Oživte své boty Oživte vzhled a lesk svých oblíbených bot přetřením banánovou slupkou.

Vyživte svou pokožku Banánové slupky jsou překvapivě účinné při ošetření suché a drsné pokožky, jsou bohaté na aminokyseliny a vitamíny A, B, C a E. Jednoduše vmasírujte kůru do suchých oblastí, jako jsou chodidla nebo lokty, a všimnete si zlepšení. pár dní.

Vylepšete své nápoje Zvyšte nutriční hodnotu svých smoothies přidáním dobře omytých banánových slupek. Můžete je také vyluhovat, abyste si uvařili aromatický čaj, ale nezapomeňte nejprve odříznout stopku a spodní špičku.

Vyživte svou zahradu Používejte banánové slupky jako přírodní hnojivo tím, že je umístíte na základnu rostlin nebo je namočíte do vody pro vodní rostliny. Bonus: Rozházejte kousky banánové slupky po své zahradě, abyste přilákali motýly jejich sladkou vůní.

Okořeňte své vaření Vyzkoušejte banánové slupky a dodejte svým pokrmům jedinečný rozměr chuti, dokonce i těm slaným, jako je maso. Před vařením maso zabalte do banánové slupky a vychutnejte si jemný nálev chuti.

Upravte své vlasy Vytvořte si domácí vlasovou masku tak, že namočíte banánové slupky do vody a nanesete směs na vlasy, abyste jim dodali sílu a lesk.

Odstranění třísek Banánové slupky mohou také pomoci při léčbě nepoddajných třísek. Přilepte kousek kůry na postiženou oblast na půl hodiny, abyste ji odstranili bez nepohodlí.

Rozjasněte svůj úsměv Získejte viditelně zářivější úsměv tím, že si ráno a večer několik dní třete malé kousky banánové slupky na zuby.

Zmírňuje štípnutí od komárů Zažijte přirozenou úlevu od kousnutí komárem přiložením kousku banánové slupky na postiženou oblast na několik minut, abyste zmírnili svědění a podráždění.

Bojujte proti vráskám Využijte anti-aging vlastnosti banánových slupek, nabitých živinami a vitamíny, pravidelným nanášením slupky na obličej po dobu 20 minut, abyste podpořili mladistvou pleť bez vrásek.

Rozjasněte svou pleť Užijte si dostupnou domácí pleťovou masku smícháním poloviny banánové slupky se lžičkou nízkotučného přírodního jogurtu, nanesením na obličej a nechejte 10 minut působit, abyste dosáhli zářivého lesku.