Vánoční stromky jsem si poskládala z více receptů. Jako základnu pod stromeček jsem použila kakaové linecké kolečka (průměr 5cm), můžete si je udělat podle jakéhokoli svého receptu na linecké.

SUROVINY

Kokosový krém (rychlý):

250 mlzakysaná smetana
250 mlsmetana na šlehání
1 bal.kokosový pudink bez vaření Créme Olé
1 bal.vanilkový cukr (20 g)
1 lžícemoučkový cukr (nebo podle chuti)
zelená barva (pokud chcete i zelené stromky)

Pistáciový krém (pudinkově-máslový):

1 bal.pistáciový pudink (37g)
300 mlmléka
150 gmoučkového cukru (nebo podle chuti)
250 gmásla

POSTUP PŘÍPRAVY

Takže na stromky ještě potřebujeme:

– Linecké kolečka asi 30 ks (moje měly průměr 5 cm) jako základna pod stromky – Recept na linecké kolečka
– Hmota na nepečené kulky podle vaší chuti – např. Ořechové včelí úlky
– Malá formička na úlky nebo stromky (moje má průměr 3,5 cm a je vysoká 4cm)
– Džem na přilepení úlků na těsto
– Vaječný likér nebo jiný krém na plnění úlků (nemusí být)
– Hořká čokoláda na polití úlků před zdobením krémem
– Kokos a perličky na ozdobení (nemusí být)

Jako základnu pod stromeček jsem použila kakaové linecké kolečka (průměr 5cm), můžete si je udělat podle jakéhokoli svého receptu na linecké a nemusí být ani kakaové a dokonce můžete použít i koupené kulaté sušenky.

Pak jsem si udělala hmotu na nepečené kulky. Já jsem udělala kakaové rumové kuličky, aby po zakousnutí, nebo překrojení pěkně vynikl kontrast mezi bledým krémem a tmavým středem stromečku. Ale klidně můžete použít jakýkoli recept na nepečené kuličky podle své chuti, např. Ořechové včelí úlky.

Z nepečené hmoty jsem pomocí formičky vytvarovala úlky a džemem jsem je přilepila na linecké kolečko. Úlky si můžete před nalepením na linecké i naplnit (například vaječným likérem), trochu hůře se s nimi pak manipuluje při překlápění, ale druhý den po ztuhnutí se s nimi bez problémů již dá hýbat a zdobit je.

Pak jsem je nechala v chladničce odstát do druhého dne, aby zpevnily a nehýbaly se, když je budu namáčet do čokolády a zdobit krémem. Na druhý den jsem si roztavila hořkou čokoládu s kouskem ztuženého tuku, nalila jsem ji do kávového šálku, každý kus jsem chytila za linecké kolečko, dole hlavou namočila do čokolády, položila zpět na podložku a nechala čokoládu dobře ztuhnout a až pak jsem je ozdobila krémem .

Udělala jsem si krém a zdobila jsem je zdobícím sáčkem (jakože stromeček). Dala jsem je na hodinku ztuhnout do lednice a pak ozdobila kokosem a perličkami.

 

Krém č. 1:
Všechny suroviny vyšleháme spolu na krém. Z tohoto krému jsem nazdobila cca 27 stromků.

Krém č. 2:
Z mléka pudinku a části cukru (50g) vařím hustý pudink a nechám ho (za stálého míchání) vychladnout, aby se neudělala slupka. Máslo vyšleháme se zbylým cukrem do pěny a postupně po lžících zašleháme vychladlý pudink.

Zdroj: Recepty z mojej kuchyne