Prošívaná deka je u nás velmi populární, proto jsem si vymyslela nový koláček, který zmizel z plechu ještě rychleji. Kombinace čokoládového krému, banánů a prošívané deky je naprosto TOP! Autor: Karambola

SUROVINY

Obyčejné těsto:

3 ksvejce
1 hrnekkr. cukr
1/2 hrnkuvlažná voda
1/2 hrnkuolej
2 hrnkypolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
1 lžícekakao

Prošívaná deka:

3 ksvejce
1 hrnekkr. cukr
1/2 hrnkuvlažná voda
1/2 hrnkuolej
2 hrnkypolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
1 lžícekakao
2 bal.jemný tvaroh
5 lžicmoučkový cukr
1 bal.vanilkový cukr
1 bal.vanilkový pudink
1 ksvejce

Krém:

350 mlmléko
3 lžícekr. cukr
1 bal.čokoládový pudink
1 lžícekukuřičný škrob
1 bal.vanilkový cukr
250 gmáslo
4 lžícemoučkový cukr

Dále budeme potřebovat:

banány + citronová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Použijeme klasický velký plech, který vyložíme papírem na pečení a troubu vyhřejeme na 180 stupňů. Vajíčka jsem vyšlehala s cukrem do tuhé pěny. Postupně jsem tenkým proudem přilila vodu, olej a nakonec smíchanou směs mouky, prášku do pečiva a kakaa. Sypkou směs už přimícháme jen vařečkou. Těsto šup na plech a do trouby na půl hodinu.
  2. Prošívaná deka: Postup je stejný jako při klasickém těste, jen jsem na vrch cukrářským sáčkem nastříkala tvarohový krém: v misce jsem utřela tvarohy s vajíčkem, přidala jsem cukr (můžete přidat i více, pokud máte rádi velmi sladké) a vanilkový pudinkový prášek. Pokud nemáte cukrářský sáček, stačí z papíru na pečení udělat trychtýř a rychlými tahy nanést. Pečeme stejně, 180 stupňů cca 30 minut, velký plech vyložený papírem na pečení.

  3. V mléce jsem rozpustila cukr, přidala čokoládový pudink, kukuřičný škrob a uvařila jsem hustý pudink, který jsem nechala vychladnout (nezapomeňte hrnec zakrýt alobalem, aby se neudělala hrubá kůrka na vrchu). Pokud zapomenete, po vychladnutí ji zlúplnite dolů, aby v krému nebyly hrudky.
  4. Máslo jsem utřela s moučkovým cukrem do pěny a po lžících jsem přidávala vychladlý pudink.
  5. Trochu krému jsem nanesla na klasický korpus, pokladla jsem na polovinu překrojené banány, které jsem potřela citronovou šťávou, aby banány nezhnědly, nanesla jsem zbylý krém, pěkně uhladila a položila prošívanou deku.

  6. Šup do lednice, aby krém ztuhl a můžeme podávat.