Božské banánové řezy OPIČKA. Můj manžel miluje banánové zákusky a jeden si vyžádal, tak jsem upekla. Zkusila jsem nový recept, který jsem neměla vyzkoušený a byl fantastický. Těsto bylo vynikající, ten olej v tom těste způsobil, že se vůbec nedrolilo a drželo pohromadě a krém z tvarohu a smetany, aaach ještě teď mám sliny, ale koláčku už není 🙂 Autor: Lacusin

SUROVINY

Těsto:

5 ksvajec
300 gkr. cukr
125 mlolej
125 mlvoda
3 lžícekakaa
200 gpolohrubá mouka
1/2 bal.prášek do pečiva

Krém:

500 gjemný tvaroh
100 gmoučkový cukr
1 kscitron – šťáva
6 plátkůželatina
2 bal.smetana ke šlehání

Poleva:

200 ghořká čokoláda
1 lžíceolej
150 mlsmetana ke šlehání

Dále budeme potřebovat:

banány cca 8 středně velkých kusů
citronová šťáva na pokapání banánů

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka s cukrem vyšleháme mixérem do tuhé pěny, pomalu přidáme olej střídavě s vodou. Nakonec pouze vařečkou zlehka vmícháme smíšenou směs kakaa, mouku a prášek do pečiva.

  2. Připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vymazali tukem a vysypali moukou a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 220 stupňů cca 10-15 minut.
  3. Upečené těsto vyndáme a necháme vychladnout. Poklademe na polovinu překrojené banány, které pokapeme citronovou šťávou, aby nezhnědly.

  4. Plátky želatiny namočíme do vody a necháme nabobtnat (řídíme se pokyny na obalu, každá želatina je jiná). V misce utřeme tvaroh s cukrem a citrónovou šťávou. Trochu tvarohové hmoty dáme do želatiny, promícháme a želatinovou hmotu dáme do celé tvarohové masy. V druhé misce vyšleháme smetanu do tuhé šlehačky a jemně ji vařečkou přimícháme do tvarohové hmoty.

  5. Připravený krém naneseme na banány a pěkně uhladíme. Dáme do lednice ztuhnout.

  6. Když krém ztuhl, připravíme polevu. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a přidáme olej a smetanu. Mícháním spojíme a nalijeme na krém. Pěkně uhladíme a odložíme do chladničky ztuhnout.