Vyzkoušela jsem koláček, který se mi na fotce velmi líbil a musím říct, že to byla taková dobrota, že na zítra nám asi nezůstane ani jeden kousek. Vynikající těsto, které je doplněno o vanilkový pudink a na vrchu krém ze zakysané smetany a vanilkového cukru. V originálním receptu byla na vrchu nastrouhaná obyčejná hořká čokoláda, já jsem použila čokoládu Margot. Vy můžete použít například i Granko nebo kakao. Autor: Lenulka

SUROVINY

Těsto :

5 ksvajec
250 gkrupicový cukr
100 mloleje
100 mlvlažné vody
250 gpolohrubé mouky
1 ksprášek do pečiva
1 lžícekakaa

Náplň :

2 ksvanilkový pudink
5 lžickrupicového cukru
800 mlmléka

Krém :

400 mlzakysaná smetana
250 mlsmetana ke šlehání
2 ksvanilkový cukr

Na ozdobu :

1 ksčokoláda Margot

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky s cukrem ušleháme, přidáme vodu a olej. Přidáme mouku s práškem do pečiva a nakonec zlehka vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Asi dvě třetiny těsta dáme na vymazaný a vysypaný plech, do zbytku přidáme kakao a přidáme na plech.

  2. Z pudinků, mléka a cukru si uvaříme pudink a lžící ho dáváme na neupečené těsto. Potom lehce protáhneme vidličkou, aby se vše částečně promíchalo.
    Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 30 minut.

  3. Po vychladnutí natřeme krém, který připravíme smícháním zakysané smetany s vanilkou a ušlehanou šlehačkou. Nakonec dozdobíme nastrouhanou Margotkou.

  4. Tyto řezy jsou výborné, díky pudinku a krému nahoře jsou velice osvěžující . Na posypání navrchu lze použít také Granko.