Nejlepší štrúdl jaký existuje, ale tak druhý nejlepší, protože ty top nejlepší jsou od našich babiček, které těsto tahali na stole, alespoň takto si to pamatuji já. Když se dělal štrúdl, dělal se na co největším stole, aby bylo těsto ultra jemné a tenké. Ten kdo nevěděl, mohl se snažit, i tak těsto potrhal. Toto je druhý nejlepší štrúdl jaký jsem jedla. Těsto je naprosto jednoduché, je ze zakysané smetany. Plnila jsem mákem, tvarohem a jablky, každý si pochutnal. Autor: Mineralka

SUROVINY

Těsto:

300 ghladké mouky
200 g zakysaná smetana
2 kscelá vejce
špetkasůl

Dále budeme potřebovat

3 lžícesádla, roztát a přidat
3 lžícehladké mouky

Náplně:

tvaroh
jablka
mák
kr. cukr
vanilkový cukr
rozinky
skořice

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z hladké mouky, zakysané smetany, vajec a špetky soli zpracujeme těsto, které vyválíme a natřeme hmotou z roztátéhé sádla, do kterého jsme přidali hladkou mouku. Těsto srolujeme, rozdělíme na 5 stejných kusů a odložíme na půl hodinu do chladničky.

  2. Zatímco těsto odpočívá v chladničce, připravíme si nádivky.
  3. Do jablečné a tvarohové jsem přidala vanilkový a kr. cukr a rozinky, do makové jsem přidala trochu nastrouhaných jablek, ale každý si připraví nádivku podle vlastní chuti.
  4. Z každého válečku těsta rozválíme tenký plát, který natřeme nádivkou a stočíme. Přendáme na plech a povrch potřeme olejem.

  5. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 35 – 40 minut.