Měkké, křehké a zároveň vláčné a křupavé. Ano, taková kombinace se dá docílit těmi správnými surovinami, které použijete na přípravu waflí. Pravé belgické wafle musí být křupavé. Pokud máte rádi sladkou snídani, určitě vyzkoušejte tento recept. Je s přídavkem sušeného droždí a jsou opravdu velmi chutné. Máslo dodá těstu vláčnost a samozřejmě i chuť, proto jsou tak dobré.

SUROVINY

1 lžičkasušené droždí
250 mlteplé mléko
100 gmoučkový cukr
250-300 ghladká mouka
3 ksvejce
150 grozpuštěné máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Teplé mléko dáme do misky, přidáme lžičku cukru a droždí. Promícháme a necháme chvíli odstát, aby se udělal kvásek.
  2. Po tom, co dostaneme kvásek, přidáme všechny ostatní suroviny a zpracujeme hladké těsto bez hrudek. Nejlepší je mouku prosít minimálně dva krát.
  3. Takto zpracované těsto necháme zakryté potravinářskou fólií odpočívat cca půl hodinu.
  4. Potom naběračkou vrstvíme na rozehřátý waflovač wafle a pečeme dozlatova.
  5. Wafle víte podávat na jakýkoliv způsob. S jogurtem, s ovocem, se sirupem, s čajem, s kávou, s čokoládou, se šlehačkou. Co každému chutná. 🙂

Zdroj: Vk