Vynikající jablečný krémeš, který je vhodný i pro slavnostní příležitosti. Je to osvěžující zákusek. Pokud znáte klasický krémeš, tak tento je trochu jiný, je šťavnatější díky nastrouhaným jablíčkům a s pudinkem je dokonalý. Máme velmi rádi. Někdy jsem dělala i s meruňkovou vrstvou, nyní jsem měla hodně jablek tak jsem meruňky zaměnila 🙂 Autor: Mineralka

SUROVINY

Základ:

500 glistové těsto
1,5 bal.piškoty

Jablečná vrstva:

5-6 ksjablek
1 bal.skořicový cukr

Pudink:

1 lmléko
100 gkr. cukr
1 bal.vanilkový cukr
2 kszlatý klas

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Listové těsto si překrojíme na polovinu.
  2. Vyválíme těsto, vložíme do hlubokého plechu a naskládáme piškoty. Dala bych do menšího, ne klasický velký, jaký jsem použila já (koláček je nižší, vyšší by vypadal mnohem lépe).

  3. Uvaříme pudink a zalijeme piškoty. Můžete použít i klasický vanilkový pudinkový prášek, tehdy bych však ubrala mléka na 800 ml. Zlatý klas je originál prášek na krémy a je hustší.

  4. Na povrch dáme nastrouhané jablka posypané skořicovým cukrem. Já jsem měla sladká jablka, tak jsem nesladila klasickým kr. cukrem. Pokud máte kyselé, tak ještě přidejte kr. cukr.

  5. Přikryjeme druhým těstem. Dáme péct na 180 stupňů na 35 minut. Vrch posypeme moučkovým cukrem a podáváme. Krájíme zoubkovaným nožem.