Išlské dortíčky asi zná každý, takže to nebude žádná novinka. Někdo je máčí celé v čokoládě, já je dělávám na takový způsob. Zdobím je podle nálady, takže pokud mám chuť, vypadají právě takto, pokud nemám, tak jsou pouze polité čokoládou. Marcipánu nikdy není dost, proto jsem ho použila i při těchto koláčcích. Vykrajovala jsem zvonek a kraje jsou obalené v mletých oříšcích, ale pokud nemáte oříšky použijte například kokos. Autor: Petra H.

SUROVINY

Suroviny:

210 ghladké mouky
70 gcukr moučka
170 gtuku
40 gmletých oříšků
20 gkakaa

Krém:

2 ksvejce
120 gcukr moučka
1 bal.vanilkový cukr
250 gmásla
podle chutirum

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Krém:
    Vejce, cukr moučku a vanilkový cukr šleháme ve vodní lázni asi 20 minut. Potom necháme vychladnout. Vyšleháme máslo a zašleháme vychladlou vaječnou hmotu. Nakonec přidáme rum podle chuti.
  2. Těsto:
    Ze všech surovin vypracujeme těsto, které necháme do druhého dne odležet. Těsto vyválíme, vykrajujeme kolečka a upečeme na 170 st. dozlatova – čas nevím, sledujeme.
  3. Vychladlá kolečka spojujeme krémem a doprostřed ještě vložíme piškot celý namočený v rumu (kolečko-krém-piškot-krém-kolečko).
  4. Necháme vychladnout a pak ještě potřeme krémem i strany dortíčků a obalíme je v mletých oříškách. Vršek pocákáme čokoládou a dozdobíme dle vlastní fantazie (půlka