Tvarohový moučník s kávovou vůní. Autor receptu: Naďa

SUROVINY

Na těsto (1 hrnek = 250 ml):

2 hrnkyhladké mouky
1 hrnekkrupicového cukru
1 hrnekvlažného mléka
1/2 hrnkuoleje
2 ksvejce
1 bal.kypřící prášek do pečiva
1 bal.vanilkový cukr
2 lžícekakaa
1 lžícerozpustné kávy (v sypkém stavu)

Na krém:

500 mlmléka
2 bal.vanilkové pudikové prášky
4 lžícekrupicového cukru (nebo víc či míň podle chuti)
500 gtučného tvarohu
125 gmásla
4 lžícerumu (nemusí být)

Na polevu:

2 kelímkyzakysané smetany
150 ghořké čokolády

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Všechny suroviny kromě kakaa a kávy promícháme v kompaktní hmotu. Pekáček (25 x 35 cm) vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Polovinu těsta nalejeme dopekáčku. Do zbývající poloviny přidáme kakao a kávu a promícháme. Pokud bude těsto příliš tuhé, šoupneme tam panáku rumu :-))). Pak tmavým těstem přelijeme to světlé a obráceným koncem vařečky zlehka promícháme, abychom získlali hezké mramorování. Dáme péci do trouby vyhřáté na 180 st. asi 15 až 20 minut. Na mřížce necháme zcela vychládnout.
  2. Pudink uvaříme dle zvyklostí nebo návodu na obalu. Přidáme cukr a do horkého pudinku dáme máslo. Stáhneme z plamene a mícháme, dokud se nám máslo zcela nerozpustí. Přidáme tvaroh, rum a vyšleháme do hladkého krému. Krém přidáme na chladný korpus a stěrkou nebo cukrářskou kartou hezky uhladíme.
  3. Čokošku nalámeme do misky a necháme rozpustit v mikrovlné troubě. Ihned přidáme zakysanky a důkladně promícháme. Pracujeme rychle, páč to velice rychle tuhne. Polevu navrstvíme na krém a vše dáme vychladit a zatuhnout do lednice.

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé
kuchařky – Naďa Indruchová

Zdroj: Vaření s Tomem