Plněná vepřová játra /fotorecept/

Pokud vám zvýšila rýže z předešlého dne a nemáte na ni chuť, zkuste ji zužitkovat do dalšího hlavního jídla. Mně když zůstane rýže, zužitkuji ji právě do tohoto jídla, tak se nechte inspirovat. Plněná játra chutnají skvěle a vypadají ještě lépe. No řekněme si pravdu, málokdo má rád vnitřnosti, ale toto opravdu stojí za vyzkoušení. Autor: Izabelka

SUROVINY

300 g vepřová játra

1 PL vepřové sádlo

1 ks cibule

1 stroužek česnek

2 PL červené víno

80 g neuzená klobása

hrst vařená rýže

1 ks vejce

pepř

kmín

červená mletá paprika

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vepřová játra jsem umyla, osušila. Připravila jsem klobásu, stáhla jsem střívko a nakrájené jsem ji na kostky.
  2. Do jater jsem opatrně udělala otvor pro nádivku. Ostrým nožem třeba pomalu vstupovat do jater, aby se neudělala ani náhodou díra.
Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 1
Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 2

3. Připravila jsem si náplň. Rýži z druhého dne jsem dala do mísy. Přidala jsem nakrájenou klobásu a jedno vejce. Vše je dochucené, takže jsem nedochucovala nádivku. Přidala jsem vejce a smíchala jsem nádivku. Třeba jí opravdu jen málo. Nesmí se přeplnit, protože při pečení praskne a nevytvoří se ten pěkný efekt. Játra jsem naplnila a otvor uzavřela kuchyňskými jehlami.

4. Na pánev jsem dala sádlo a když bylo horké opekla jsem ji ze všech stran. Přidala jsem k ní cibuli a česnek a podlila vínem. Posypala pepřem, kmínem a mletou červenou paprikou. Játra se nesolí. Během dušení jsem ještě dolila vodu.

Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 3
Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 4
Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 5
Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 6

5. Dusila jsem ji 20 min. a pak jsem ji vybrala na desku a odstranila jsem jehly. Nakrájela jsem ji na plátky. Podávala jsem ji s vařenými bramborami a strouhanou mrkví. Přejím vám dobrou chuť.

Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 7
Plněná vepřová játra /fotorecept/, krok 8