Recept Velikonoční salát s dietním salámem

Vynikající pochoutka, kterou víte pohostit i své hosty na velikonoční svátky. Někdo připravuje klasický majonézový salát s kyselou okurkou a bramborami, někdo brambory zamění za dietní salám nebo někdo přidává i kuřecí masíčko. Zajímavá kombinace je vařené kuřecí maso, nakládaná okurka, détni salám, rajčata, vajíčka a majonéza. Pokud byste chtěli dietnější variantu, použijte místo majonézy bílý jogurt.

SUROVINY

300 gvařené kuřecí prsa
250 gdietní salám
3-4 ksnakládané okurky
2-3 ksrajčata
3 ksvajíčka
50 gtvrdý sýr
majonéza
bylinky
sůl a pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Kuřecí maso očistíme a vložíme celé do vařící vody. Když máme uvařené maso, necháme ho zcela vychladnout a natrháme ho na malé kousky.
  2. Do misky s masem přidáme na proužky nakrájený dietní salám, na drobno pokrájené uvařené vajíčko, nastrouhaný tvrdý sýr, na hrubém struhadle nastrouhanou nakládanou okurku, na drobno nakrájenou rajče a vše to pořádně promícháme.

  3. Osolíme a opepříme, přidáme majonézu (pokud chcete dietnější verzi, použijte místo majonézy bílý jogurt) a promícháme.
  4. Odložíme do lednice nejlépe na 2 hodiny, aby byl pořádně vychlazený. Tehdy se všechny chutě propojí a salát chutná fantasticky.