Recept Lososové kuličky

Kuličky ze zbytků z ledničky. Přidat můžete různé suroviny, nebojte se například sýra Lučiny nebo čerstvého kopru. Je to sice výrazná chuť, ale určitě to vše spolu ladí. Přidat můžete i jiné bylinky, které se vám nejvíce hodí k rybě. Já jsem přidala ještě kusem mozzarely, kterou jsem nakrájela na velmi malé kostičky a během pečení se ten sýr krásné rozpustil a kuličky spojil, aby se nerozpadali.

SUROVINY

zbytek lososa – může být i jen uzený
kousek sýra mozzarely
trochu lepivé rýže
velmi malé množství sýra Lučiny nebo žervé
čerstvý kopr, petrželka, libeček
vajíčko
hladká mouka
strouhanka
sůl, pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Vše odhadem – zkrátka…co Vám zustane z lososa a nezpracujete :-) Zbytek lososa – může být i jen uzený, ale lepší je zbytek smaženého filetu kousek sýra mozzarely – na malé kousíčky trochu lepivé rýže velmi malé množství sýra Lučiny nebo žervé – slouží nám na lepší spojení čerstvý kopr, petrželka, libeček – zkrátka vonanvá bylinka hodící se k lososu vajíčko hladká mouka strouhanka sůl, pepř
  2. Vše pěkně nakrájíme..lososa tak aby byl na střední kousky, mozzarelku na menší, přidáme trošku rýže – pozor jsou to lososové kuličky, ne rýžové s lososem, přidáme trošku sýra Lučiny nebo žervé – opravdu jen maličko, přidáme vajíčko, které jsem si předtím rozmíchali se solí, pepřem a bylinkami.
  3. Ze směsi tvoříme kuličky, které obalujeme v trojobalu a smažíme na pánvi.
  4. Ke kuličkám se hodí lehký zeleninový salátek s křenovým dipem, bagetka nebo klidně můžete zvolit jako přílohu bramborové pyré s porkem nebo jarní cibulkou.