Našli jste letos vůbec nějaké houby? Já teda ani prašivku, naštěstí jsem pár kousků dostala od jednoho milého pána z práce a tak Vám můžu ukázat asi jediný houbový recept tohoto roku

Vepřová pečeně s houbami

Ingredience na 2 porce

  • 2 plátky vepřové pečeně
  • 300 g nových brambor
  • 3 středně velké houby
  • snítka rozmarýnu
  • sůl, pepř, kmín

Postup

Celkový čas přípravy: 45 min

1

Brambory si nakrájíme na silnější plátky a povaříme asi 10 min v osolené vodě. Po vyjmutí z vody brambory orestujeme s troškou olivového oleje, rozmarýnu a soli, tak aby nám udělali krásnou připečenou kůrku.

2

Houby si očistíme a nakrájíme na zhruba půl centimetru silné plátky. Na pánvičce si rozpustíme lžičku másla a na ní orestujeme houby s kmínem dokud houby nezměknou( není potřeba je restovat dlouho nechceme je mít na kaši!!!)
Nakonec Dochutíme solí.

3

Pečeni si osolíme opepříme a vložíme na pánev po pár minutách můžeme hotovou pečeni servírovat společně s houbami a brambůrky.