Recept Kuřecí rolky se šunkou a sýrem
Recept Kuřecí rolky se šunkou a sýremRecept Kuřecí rolky se šunkou a sýremRecept Kuřecí rolky se šunkou a sýremRecept Kuřecí rolky se šunkou a sýremRecept Kuřecí rolky se šunkou a sýrem

Jednoduchá příprava, která stojí za vyzkoušení. Uvidíte, že klasika bude každému chutnat. Obvykle plníme kuřecí prsa šunkou a sýrem a tentokrát je to naopak. Kuřecí prsa zabalená v šunce a v sýru, to celé zalité omáčkou a zapečené v troubě. K tomu klasická bramborová kaše nebo vařené brambůrky a oběd máte hotový.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

3 kskuřecí prsa
200 gšunka
200 gplátky sýra

Omáčka:

4 lžíceolej
4 lžícehladká mouka
500 mlmléko
2 lžícezakysaná smetana
sůl, pepř
petrželka
muškátový oříšek

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Kuřecí maso očistíme a nakrájíme na tenké plátky.

  2. Na plátek sýra položíme plátek šunky a tenký plátek kuřecího masa. Srolujeme a závitky ukládáme na do zapékací mísy, kterou jsme vymastili olejem.

  3. Omáčka:
    Olej rozpálíme na pánvi, přidáme mouku a za stálého míchání krátce orestujeme. Přilijeme mléko a vaříme do zhoustnutí. Nakonec přidáme zakysanou smetanu, sůl, pepř, muškátový oříšek a nasekanou petrželkou.

  4. Omáčkou zalijeme rolky a dáme zapéct do trouby. Pečeme při teplotě 200 stupňů cca půl hodinu. Hotové závitky necháme vychladnout a podáváme s rýží nebo vařenými bramborami. Dobrou chuť!