Recept Kuřecí Cordon bleu s bramborami

Recept je velmi jednoduchý a trochu ozvláštnit nedělní oběd. Jako přílohu můžeme podávat různé druhy kompotů, například i meruňkový, který je šťavnatý a chutný.

SUROVINY

Maso s náplní:

kuřecí prsa
plátky šunky
plátky sýra
sůl
pepř
hladká mouka
vejce
strouhanka

Brambory:

brambory
americké koření
gyros koření
sůl
tvrdý sýr

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Kuřecí prsa si nakrájíme na plátky, které do poloviny nakrojíme, abychom je uměli přeložit. Plátky si osolíme, opepříme a naklepeme.
  2. Do každého plátku vložíme plátek šunky a plátek sýra. Plátek kuřecího masa přeložíme tak, aby uvnitř byla náplň. Každý kuřecí plátek zpevníme párátky.

  3. Takto připravené a naplněné kuřecí plátky obalíme v trojobalu – hladká mouka, vejce a strouhanka. Na závěr je osmažíme v horkém oleji.

  4. Brambory si oloupeme, osolíme, opepříme – americkým kořením na brambory a gyros kořením. Vložíme do trouby – nejprve na 150 stupňů, později přidáme na 200 st. Na závěr přidáme max. stupeň na troubě a zapneme režim grilování na 10 – 15 min. Po upečení vyjmeme z trouby a posypeme nastrouhaným tvrdým sýrem.

  5. Recept je velmi jednoduchý a trochu ozvláštnit nedělní oběd. Jako přílohu můžeme podávat různé druhy kompotů, například i meruňkový, který je šťavnatý a chutný.% 10